• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-15214-5
  • خبرنگار : 15164
  • منبع خبر : ----

در شورای شهر مشهد؛

لایحه حمایت از زائران اربعین حسینی به تصویب رسید

اعضای شورای شهر مشهد تصویب کردند تا کمک و حمایت شهرداری به زائران پیاده اربعین حسینی در کشور عراق از محل اعتبارات دولتی و امکانات شهرداری مشهد انجام می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، صبح امروز رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد، در سومین جلسه علنی شورای شهر اظهار کرد: اصلاحات لازم روی مصوبه شورای چهارم در این خصوص انجام گرفت و مقرر شد شهرداری مشهد در چارچوب دستورالعمل وزارت کشور در خصوص مراسم اربعین حسینی اقدام کند.

بتول گندمی افزود: طبق اصلاحات صورت گرفته برای هزینه کرد در مراسم پیاده‌روی اربعین باید اعتبارات لازم طبق ماده 97 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از دولت اخد شود.

گندمی خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد نیز باید با شناسایی دقیق نیاز زائران از محل اعتبارات دولتی برای تامین زیرساخت‌های لازم برای این امر اقدام کند.

وی با بیان اینکه شهرداری باید طی مدت 15 روز برنامه اجرایی لازم در این خصوص را برای تصویب به کمیسیون فرهنگی شورای شهر ارائه دهد، یادآور شد: شهرداری در تمام ایام میزبانی خوبی برای زائران خود در مشهد انجام داده است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر عنوان کرد: لزوم افتتاح حساب برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی و تشویق و ترغیب مردم برای مشارکت در برگزاری باشکوه‌تر همایش پیاده‌روی نیز از دیگر اصلاحیه‌های انجام گرفته در این لایحه است.

گندمی ادامه داد: همچنین ستاد اربعین شهرداری مشهد باید حداکثر پس از 2 ماه از پایان ماموریت اربعین گزارش مالی و عملکرد ستاد را به شورای شهر ارائه دهد.

وی خاطرنشان کرد: باید اجازه داد مردم بر رویه سنتی خود در زمینه حمایت از مراسم‌های مذهبی ادامه دهند و در این امر هرکجا ورود کرده‌ایم، مردم دچار مشکل شده‌اند.

امیر شهلا، دیگر عضو شورای شهر مشهد در این خصوص اظهار کرد: برگزاری مراسم اربعین در عراق یک خیزش عمومی و یک همایش بزرگ مردمی است که شهروندان عراقی با بهترین امکانات و رفاهیات از زائران پذیرایی می‌کنند.

وی افزود: مداخله در حرکت مردمی به سبک و سیاق و روال این همایش اختلال ایجاد می‌کند؛ ما نباید اجازه دهیم از حالت مردمی خودش خارج شود.

شهلا تصریح کرد: شهرداری نباید عوارض مردم مشهد را خارج از مشهد خرج کند؛ پیشنهاد می‌دهیم این هزینه را در انتهای صفر و شهادت امام رضا(ع) در شهر مشهد خرج شود.

محمد آذری، سرپرست شهرداری مشهد نیز در این خصوص عنوان کرد: در نجف اشرف در سال گذشته در زمینی به مساحت 12 هزار مترمربع هشت سوله توسط شهرداری مشهد در دست ساخت است و مراحل پایانی را طی می کند.

وی افزود: مالکیت این زمین در اختیار شهرداری نیست ولی بر اساس توافقی که در سال قبل میان شهرداری مشهد و نجف صورت گرفت مقرر شد این پروژه توسط شهرداری اجرایی شود و اگر این اقدام لغو شود قرارداد ما دچار مشکل می شود.

محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در خصوص مصوبه جدید تخصیص اعتبار برای ستاد اربعین شهرداری مشهد اظهار کرد: شهرداری باید برنامه لازم را تهیه و به شورا ارائه دهد. در مصوبه جدید و اصلاحات صورت گرفته هیچ یک از ارقام پیشنهادی مصوبه قبلی در شورای شهر تایید نشده است و ارقام مورد نظر براساس برنامه‌ای که شهرداری ارائه خواهد داد، تعیین خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: