• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-15414-5
  • خبرنگار : 15164
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای شهر مشهد تصریح کرد؛

شورای چهارم ۵۲ میلیارد تومان به آموزش‌وپرورش بدهکار است

شورای اسلامی شهر مشهد با لایحه دریافت سهم سه درصدی آموزش و پرورش از محل عوارض موافقت کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، صبح امروز، در سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد اعتراض کمیته تطبیق فرمانداری مشهد به مصوبه شورای شهر چهارم مبنی‌بر مخالفت با لایحه دریافت سه درصدی سهم آموزش و پرورش، مصوب 29 مرداد ماه سال جاری مورد بررسی قرار گرفت.

محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در این خصوص اظهار کرد: اختصاص سهم 3 درصدی عوارض به آموزش و پرورش مصوبه قانونی مجلس شورای اسلامی است که در مراکز استان‌ها و حتی شهرهای کوچک اجرا می‌شود.

وی افزود: این مصوبه قانونی در دوره چهارم شورای شهر مشهد لغو شده بود و بر این اساس و طبق رای دیوان محاسبات، شهرداری مشهد مبلغ 52 میلیارد تومان به آموزش و پرورش بدهکار است.

حیدری با بیان اینکه مصوبه امروز عطف به ماسبق نمی شود، خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن قانون سهم سه درصدی عوارض آموزش و پرورش به احداث مجموعه‌های فرهنگی و آموزشی در سطح شهر و به ویژه در مناطق حاشیه‌ای و کم برخوردار کمک می‌شود.

بتول گندمی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این خصوص عنوان کرد: دریاف سهم سه درصدی آموزش و پرورش از عوارض شهری حق قانونی است و باید اجرایی شود.

وی افزود: در راستای تامین نظر هیات تطبیق مصوبه قبلی اصلاح و به شهرداری مشهد اجازه داده می شود نسبت به دریافت 3 درصد عوارض صدور پروانه های ساختمانی و نوسازی به عنوان سهم آموزش و پرورش و واریز آن به حساب های مربوطه اقدام کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: