• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-11284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خبر داد

بی‌نیازی روستاهای سیل‌زده استان از آب‌رسانی سیار

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با ارائه گزارش آخرین وضعیت بازسازی مناطق سیل‌زده اعلام کرد: روستاهای این مناطق از آب‌رسانی سیار بی‌نیاز شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حجت علی شایانفر با اشاره به اینکه شبکه آب کلیه روستاهای متاثر از سیل آسیب دیده گفت: شبکه آب این روستاها به صورت موقت راه‌اندازی شده و اقدامات اساسی در دست اجراست.

وی افزود: آب‌رسانی به روستای بابارمضان نیز مستلزم 10 کیلومتر لوله‌کشی از مجتمع آب‌رسانی لایین بود که سرانجام راه‌اندازی شد.

مدیرکل بحران استانداری خراسان رضوی درباره بازسازی واحدهای مسکونی گفت: تعداد 91 واحد آسیب‌دیده که تاکنون برای بازسازی 81 واحد پرونده تشکیل و اعطای تسهیلات 20 میلیون تومانی و همچنین 5 میلیون تومان کمک بلاعوض برای بازسازی هر واحد پیش‌بینی شده است.

شایان‌فر با اشاره به مصوبه اخیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان برای تسریع در عملیات بازسازی و اسکان موقت روستای ژرف اظهار کرد: بنا بر ارزیابی بنیاد مسکن که با همراهی مسئولان محلی صورت گرفته، تعداد واحدهای آسیب دیده نیازمند به باز سازی 23 واحد و تعداد واحدهای دچارآب‌گرفتگی 18 واحد بوده است.

شایان‌فر افزود: با همفکری فرماندار و مسئولان محلی، منطقه‌ای برای ساخت و ساز در محدوده این روستا تعیین شده که مراحل قانونی آن و ازجمله تملک زمین در دست اقدام است. در عین حال پیگیری برای تامین اعتبار احداث 1200متر دیوار ساحلی برای جلوگیری از اتفاقات مشابه در روستا ادامه دارد.

وی یادآور شد: مبلغ یک میلیارد تومان تنخواه اضطراری، یک روز پس از وقوع سیل به استان اختصاص یافت و این در حالی است که پیگیری وزارت کشور برای تخصیص اعتبار و تسهیلات از طرف هیات دولت ادامه دارد.

شایانفر آبیاری حدود دوسوم از مزارع برنج باقیمانده و بازگشایی 475 کیلومتر راه روستایی را هم از دیگر اقدامات انجام شده پس از وقوع سیل اخیر برشمرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: