• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-16486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد خبر داد

حضور 57 مخترع، 47 شرکت فناور و دانش‌بنیان در جشنواره فناوری‌های آب

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد گفت: 56 مخترع در 10 زمینه از 14 استان و 47 شرکت فناور و دانش بنیان در 9 زمینه از 13 استان در جشنواره ملی فناوری‌های آب- بهره‌وری و باز چرخانی این دانشگاه حضور دارند. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر احمدرضا بهرامی  امروز 21 شهریور ماه در افتتاحیه اولین جشنواره ملی فناوری‌های آب- یهره‌وری و باز چرخانی که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، با بیان اینکه ایجاد تعادل در آب نقش حیاتی دارد، اظهار کرد: بهره‌وری و باز چرخانی فناوری‌های آب یکی از راه‌های حفظ تعادل قلب جامعه، یعنی آب است. 

وی ادامه داد: دانشگاه فردوسی مشهد سعی داشته در بازگشت این تعادل نیز نقش‌آفرینی کند. همچنین بنیاد علمی نخبگان و ستاد آب، خشکسالی، فرسایشی و محیط‌ زیست مشارکت در این زمینه داشته اند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه فن بازارهایی در این جشنواره درنظر گرفته شده که زمینه همکاری مخترع  با سرمایه گذار را فراهم می آورد، عنوان کرد: 6 شرکت توسعه فناوری، 11 شرکت خدمات فنی مهندسی فناوری و 3 دانشگاه اجرایی ما را در این جشنواره همراهی می‌کنند. 

بهرامی با اشاره به اینکه منابع آب حکم بود یا نبود و ماندگاری یا زوال را دارد، بیان کرد: در جوامع مختلف برخی متغیرها مزایای نسبی در توسعه تمدن‌ها به دست می‌آورند؛ منابع طبیعی در تکوین و رشد تمدن نقش دارند. 

وی اضافه کرد: مسئله آب باعث انقراض و یا پایداری یک تمدن است، همان گونه که وجود قلب در بدن انسان یک اندام مزیتی نیست و الزامی است و نقش حیاتی در بدن دارد، آب نیز مشابه قلب بوده و عدم تعادل در آب زمینه نابودی حیات را فراهم می‌کند. 

در ادامه این مراسم سعیدرضا احمدی زاده؛،رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی اظهار کرد: از 56 مخترع حاضر در جشنواره ملی فناوری‌های آب- یهره‌وری و باز چرخانی، 38 نفر به بخش داوری راه یافته و پروژه‌ آنان طی یک الی دو سال تحت نظر بنیاد نخبگان و پارک علم و فناوری م حمایت می شود و محصولات آنان تجاری‌سازی خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: