• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-18190-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

نمايشگاه گروهي نقاشي «اين ما» در نگارخانه آتيه

آثار 5 نفر از هنرمندان در نمايشگاه گروهي نقاشي «اين ما» از 19 شهريور ماه در نگارخانه آتيه نيشابور به نمايش گذاشته شده است.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، «اين ما» عنوان نمايشگاه گروهي 5 نفر از هنرمندان نقاش است كه از 19 شهريور ماه آغاز به كار كرده و تا 23 شهريور ادامه خواهد داشت.

محمد صابري كه انتخاب آثار بر عهده وي بوده است در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا عنوان كرد: هدف ما در اين نمايشگاه اين بود كه هنرمندان را با گرايش‌هاي مختلفي كه در نقاشي دارند كنار يكديگر جمع كنيم تا مخاطبان گونه‌هاي متفاوت كار را ببينند و سليقه‌هاي مختلف نيز اغنا شود. 

وي ادامه داد: من به عنوان كسي كه كارها انتخاب كردم دو اثر از هر هنرمند كه نگاه و تفكر حال حاضر اوست را انتخاب كردم گو اين كه آثار، نمايندگان آن فرد هستند.

صابري با بيان اين كه ده اثر در اين نمايشگاه به نمايش گذاشته شده و از هر هنرمند دو اثر بر مبناي گرايش فكري و تكنيكي حال حاضر او انتخاب شده، گفت:  اين كارها طبيعتا در نمايشگاه‌هاي انفرادي يا گروهي با موضوع واحد در آينده ادامه پيدا خواهد كرد.
  
صابري درباره آثار خود در اين نمايشگاه گفت: در آثارم نگاه به سيمرغ عطار داشتم، در سيمرغ عطار پرندگان نماد انسان‌ها هستند  و اتفاقاتي كه برايشان مي‌افتد خصلت‌هاي مختلف انسان‌ها را بيان مي‌كنند اما پرندگانِ آثار من پرندگانِ زمين گير هستند؛ پرندگاني كه پر، دارند ولي پرواز نمي‌كنند و توانايي پرواز نيز ندارند؛ نماد انسان‌هايي كه نمي‌توانند حركت كنند و در اميال خود اسير شدند و اين دو اثر انتخاب من از مجموعه‌اي با همين موضوع است.

سحر ناصري نيز درباره آثارش عنوان كرد: من بيشتر فضاهايي را كه خودم با آن درگير هستم و روي من تاثير مي‌گذارد را انتخاب كرده‌ام؛ اشيا براي من معنادار مي‌شوند و فضاهاي زنانه و دغدغه‌هاي شخصي خودم را بدون اغراق در آثارم نشان مي‌دهم؛ عناصرم را طوري كنار هم چيدمان مي‌كنم كه مفهومي را كه مي‌خواهم بتوانم از دل آن بيرون بكشم.

علي روكي درباره دو اثر خود اظهار كرد: دو تابلويي كه من به نمايش گذاشتم از يك مجموعه آثار من است كه در نمايشگاه انفرادي آن را به نمايش خواهم گذاشت؛ تمام فضا و رنگ‌هايي را كه انسان در لحظه، بدون توجه به گذشته و آينده در آن قرار گرفته و مي‌تواند از آن لذت ببرد، ترسيم كرده‌ام.

رضا طالبي نيز درباره آثارش گفت: حدود يك سال و نيم است كه ساختمان‌هاي آهني و بتني سطح شهر ذهن مرا درگير خود كرده، از اين ساختمان‌هاي نيمه كاره عكاسي كرده‌ام و از ميان آن انتخاب كرده و به تصوير كشيده‌ام؛ گاهي نقاش موضوعي را انتخاب مي‌كند اما گاهي موضوع، نقاش را انتخاب مي‌كند؛ در اين مجموعه اين موضوع بود كه مرا انتخاب كرد.

علي فلاح ديگر هنرمند نقاش نيز به دغدغه خود در رابطه با موضوع زن در آثارش پرداخت و تصريح كرد: دو اثر در اين نمايشگاه به نمايش گذاشته‌ام، آثار من از يك مجموعه 15 تايي با موضوع زن است من اين موضوع را انتخاب كرده‌ام چون به آن كمتر پرداخته شده است و از گذشته خيلي دور تا كنون به نظر من زن با يك سياهي درگير بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: