• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-18290-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

اولین جشن فارغ التحصيلی دانشجویان رشته پزشکی گناباد برگزار شد

طی مراسمی با حضور استاندار خراسان رضوی، جشن فارغ التحصيلان اولین گروه دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان در این مراسم طی سخنانی گفت: در فرهنگ دینی و ملی ما خدمت به انسان جایگاه خاصی دارد و موضوع پزشکی نیز در ارتباط با سلامت انسان ها، حفظ توانمندی ها، درمان در حوادث و وقایع می باشد.

وی با بیان اینکه هیچ مریضی با اراده خویش مریضی را انتخاب نکرده است، خطاب به دانشجویان پزشکی نیز ادامه داد: در مقابل شما دانشجویان پزشکی را اگاهانه انتخاب نکرده اید و پزشکی مسئولیت آور نیز است.

رشیدیان افزود: این علم ، تجربه و هوش شما بسیار می تواند نجات بخش انسانها باشد و اگر به هر دلیلی نتوانید مسئولیت خودتان را به درستی انجام دهید در وجدان شما تاثیرگذار خواهد بود.

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: در دولت یازدهم خدمات و کارهای بزرگی در حوزه سلامت انجام شد که نتایج بسیار ماندگار و مناسبی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک هزار و 800 پروژه در حوزه پزشکی در استان خراسان رضوی در دولت یازدهم انجام شده ، تصریح کرد: این باعث شده که یک هزار 670 تخت به تخت های بیمارستانی این استان اضافه شده و یک هزار و 700 تخت نیز در حال ساخت داریم.

طلب 32 میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی گناباد از بیمه‌ها

در ادامه، رضا احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه این دانشگاه مبلغ 32 میلیارد تومان از بیمه ها طلب کار اس، گفت: حدود 12 ماه است که بیمه ها به تعهد خود نسبت به پرداخت پول به دانشگاه و بیمارستان های تحت نظارت عمل نکرده که این مشکلات بسیاری را بوجود اورده است و شرمنده پزشکان و پرسنلمان هستیم.

وی ادامه داد: این دانشگاه با قدمت بیش از 30 سال در حال فعالیت بوده و هم اکنون تعداد یک هزار و 600 دانشجو با 90 عضو هیئت علمی، در 25 رشته کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند.

وی تصریح کرد: دانشکده پزشکی این دانشگاه نیز در سال 1388 مجوز خود را از شورای گسترش دانشگاه ها دریافت نمود و در سال 1389 اولین گروه دانشجویان پزشکی وارد دانشگاه شدند و هم اکنون نیز جشن فارغ التحصیلی این عزیزان برگزار می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد خاطرنشان کرد: دانش ‌آموختگان دانشکده علوم پزشکی گناباد 100 درصد در امتحان علوم پایه و مجوز صلاحیت پزشکی قبول شده‌ اند که این امر برای یک دانشکده نوپا یک افتخار محسوب می گردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: