• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-16614-5
  • خبرنگار : 15204
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان مطرح کرد؛

به‌دنبال ارتقای سواد رسانه‌ای برای کاهش هرزه‌گردی مجازی هستیم

معاون فرهنگی و امورجوانان اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: بحث هرزه‌گردی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های فضای مجازی است و در این خصوص، مؤسسه مردم‌نهاد برنا آویژۀ پارسا برای ارتقای سواد رسانه‌ای جلساتی را برگزار خواهد کرد که امیدواریم این‌گونه برنامه‌ها برای جوانان ما که در معرض آسیب‌های زیادی هستند، مفید باشد. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مجید پوررضایی، ظهر امروز در نشست خبری مؤسسه مردم‌نهاد برنا آویژه پارسا که در محل اداره‌کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، با بیان اینکه «ما به دنبال کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه هستیم»، عنوان کرد: سند ملی تقسیم کار از سال گذشته آغاز شد و وزرات کشور به‌عنوان متولی موضوع با هدف هماهنگ‌سازی طرح تقسیم کار مشخص شد. در گام اول، به خراسان رضوی 4 میلیارد تومان اختصاص یافت که سهم اداره ورزش و جوانان از آن 100 میلیون تومان بود.

وی افزود: هدف ما در سه حوزۀ کاهش و پیشگیری از مفاسد اخلاقی، کاهش و پیشگیری از اعتیاد و کاهش و پیشگیری طلاق است. اداره‌کل ورزش جوانان جزء محدود دستگاه‌هایی است که پروژه‌های تقسیم کار در تشکل‌های مردم‌نهاد و مراکز تخصصی، تحت پوشش آن برگزار شده است؛ اما باید بپذیریم خراسان رضوی، استان ویژه‌ای از نظر گستردگی و موقعیت جغرافیایی، است.

پوررضایی اولین طرح اداره ورزش و جوانان را ورزش خانواده‌محور دانست و افزود: این طرح برای افزایش نشاط بین خانواده‌ها است. دومین طرح پیشنهادی طرح احداث خانه‌های ورزشی و روستایی در مناطق آسیب‌زا، برای مقابله با معضل اعتیاد است.

وی با اشاره به اینکه «در طرح تقسیم کار قرار است 40 کارگاه آموزشی 16 ساعته را برگزار کنیم»، اظهار کرد: هدف از این کارگاه‌ها توانمندسازی افراد جامعه است و جامعۀ هدف آن، زوج‌های جوانِ در آستانه ازدواج و همچنین جوان‌های آسیب‌دیده در مناطق حاشیه‌نشین استان خراسان رضوی است که در این تقسیم‌بندی شهرستان مشهد، تربت‌حیدریه و نیشابور مورد توجه قرار خواهد گرفت.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل خراسان رضوی افزود: با توجه به نقش کلیدی و جامعه مخاطب ادره‌کل ورزش و جوانان که 25 درصد جوانان استان را شامل می‌شود، 70 درصد اعتبارات در این حوزه به این اداره تخصیص پیدا کرد. 

وی تصریح کرد: براساس آمار پلیس فتای استان خراسان رضوی ما 3 میلیون و 200 هزار نفر کاربر مجازی داریم. بحث هرزه‌گردی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های فضای مجازی است و در این خصوص، مؤسسه مردم‌نهاد برنا آویژۀ پارسا برای ارتقای سواد رسانه‌ای جلساتی را برگزار خواهد کرد که امیدواریم این‌گونه برنامه‌ها برای جوانان ما که در معرض آسیب‌های زیادی هستند، مفید باشد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: