• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 966-7385-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نماینده درگز:

کنفرانس کشورهای اسلامی سازمان ملل را نسبت به مقابله با جنایات میانمار فعال کند

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که کنفرانس کشورهای اسلامی می‌توانند سازمان ملل را برای مقابله با جنایت در میانمار فعال کند.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، عبدالله حاتمیان در گفت و گو با خانه ملت، با اشاره به فرمایشات امروز صبح مقام معظم رهبری در خصوص جنایت میانمار اظهار کرد: ایشان تاکید داشتند که جمهوری اسلامی علیه ظلم در هر نقطه از جهان، صریح و شجاعانه، اعلام موضع کند، خوشبختانه این موضع گیری ها به درستی صورت گرفته و تاثیر مناسبی بر فضای بین الملل داشته است.

نماینده مردم درگز در مجلس دهم با تاکید بر اینکه جنایت در میانمار ضد حقوق بشر است، گفت: باید برای پایان دادن به این فاجعه انسانی و نسل کشی اقدام عملی داشت و از ظرفیت کنفرانس کشورهای اسلامی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه راه کار نظامی نیز باید مدنظر قرار گیرد، ادامه داد: رهبری تاکید دارند که اقدام عملی از سوی کشورهای اسلامی صورت بگیرد و دولت میانمار را تحت فشار سیاسی و اقتصادی قرار دهیم، به نظر می رسد در صورتی که این اقدامات به نتیجه نرسد و نسل کشی در میانمار پایان نیابد باید راه کار نظامی را نیز در نظر بگیریم.

این عضو فراکسیون امید تاکید کرد: البته پیش از ورود به راهکار نظامی لازم است در عرصه بین المللی تلاش شود تا سازمان ملل در زمینه پایان دادن به کشتار مردم مسلمان میانمار فعال شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این بین نباید چشم بر ظرفیت کنفرانس کشورهای اسلامی بست، این کنفرانس می تواند در زمینه فعال کردن سازمان ملل اقدام کند و حتی راه کارهای بازدارنده را نیز دنبال کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: