• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-16814-5
  • خبرنگار : 15217
  • منبع خبر : ----

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی عنوان کرد؛

برای حل مشکلات نباید منتظر قهرمان باشیم

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی توجه نکردن به مبانی فرهنگی را علت پیچیده شدن مسائل دانست.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سیدکمال حسینی در شورای اجتماعی و فرهنگی استان اظهار کرد: اگر توجه جدی به مسائل رخ می‌داد، شاید این هزینه سنگین ایجاد نمی‌شد. بهترین پلیس‌ها در تمام کشور‌ها حداکثر می‌توانند 25 تا 35 درصد  مواد مخدر را کشف کنند و حداقل 65 درصد آن توزیع می‌شود؛ به‌علاوه مواد مخدر جدید قابل کشت در حیاط خانه یا حتی گلدان و در دسترس است.

وی ادامه داد: اگر فعالیت‌های فرهنگی نباشد، هرچقدر در این زمینه هزینه کنیم، کم است؛ کشور ایسلند جزو بالاترین آمار اعتیاد بود و با توجه به فعالیت‌های فرهنگی جوانان به یکی از کمترین آمارها دست یافته است.

حسینی تمرکز به فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی جوانان به‌عنوان جایگزین را راه حل ایسلند در کنترل اعتیاد دانست و افزود: قوه قضائیه و نیروهای انتظامی هم به این نتیجه رسیده‌اند که کار فرهنگی و پیشگیری در این زمینه  از اهمیت بیشتری برخوردار است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با اشاره به افتتاح خانه تشکل‌های استان اظهار کرد: رویه غلطی وجود داشت که ما منتظر یک قهرمان برای حل مسائل بودیم در حالی که در دنیا نهادهای مدنی بسترساز فعالیت‌های مفید خواهند شد.

وی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی استان را متولی حوزه‌های فرهنگی دانست و خواستار ارائه برنامه عملیاتی حوزه فرهنگی و اجتماعی دستگاه‌های زیربط شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: