• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-18690-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

عدم تحقق وعده ایجاد 1800 شغل در گناباد

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: با گذشت 6 ماه از سال گمان نمی کنم تعهد ایجاد اشتغال یک هزار و 800 نفر در گناباد تحقق پیدا کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حمید بنایی در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال استان خراسان رضوی که با حضور استاندار و مدیران کل استانی در محل سالن اجتماعات فرمانداری گناباد برگزار شد ، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی ، نگاه به درون، توجه به ظرفیت های مردم و بومی سازی می باشد.

وی با اشاره به اینکه به برنامه جامع اقتصادی دولت اعتقاد داریم ، گفت: مجلس با نگاه تعادلی و شناخت و رصد دقیق مسائل و مشکلات بیشترین همدلی و هم افزایی را با دولت دوازدهم دارد به طوریکه مصداق بارز آن رای اعتماد بالا و بی سابقه به وزرای پیشنهادی است.

وی افزود: در این شرایط از دولت انتظار می رود با شناخت دقیق مسائل و مشکلات و بهره گیری بیشتر از ظرفیتهای منطقه برای توسعه و رونق اقتصادی تلاش کند.

‌سخنگوی مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: دولت اعلام کرده که در سال ۹۵۰ هزار شغل در کشور ایجاد خواهد کرد در صورتی که نمایندگان پیش بینی می‌کنند در بهترین حالت 500 هزار شغل ایجاد نخواهد شد.

بنایی تأکید کرد: در حال حاضر تعامل و همدلی بین دولت و مجلس بسیار بوده و نگاه مجلس یک نگاه اعتدالی است و ما از دولت انتظار داریم در حوزه اشتغال و اقتصاد مقاومتی حرکت های خوبی انجام شود.

وی تاکید کرد: با ثبت جهانی قنات قصبه گناباد موقعیت ویژه ای در حال حاضر در بحث گردشگری دارد و نیازمند توجه ویژه نیز به این بخش است.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اقامتگاه های بوم گردی گناباد از مصداق های بارز اقتصاد مقاومتی بوده که تاکنون تسهیلات انها پرداخت نشده است.

گناباد به لحاظ میراث فرهنگی بسیار غنی است

در ادامه، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی طی سخنانی گفت: گناباد یکی از شهرستان‌های قدیمی استان بوده که دارای میراث فرهنگی بسیار غنی است.

محمدرحیم رهنما خاطرنشان کرد: وحود 147 اثر تاریخی ثبت ملی شده در گناباد و وجود تنها اثر ثبت جهانی استان خراسان رضوی، نشان از این ظرفیت عظیم گردشگری این شهرستان است.

وی عنوان کرد: سه روستای هدف گردشگری و طرح گردشگری قنات قصبه از جمله طرح هایی هستند که نیازمند اعتبار ویژه بوده و به صورت جدی در مورد این ها باید تصمیم گیری شود.

رهنما با بیان اینکه اجرای طرح های گردشگری در گناباد موجب رونق این منطقه و ایجاد اشتغال می شود، افزود: سهم اشتغال پیش بینی شده حوزه گردشگری گناباد 5 درصد است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی اقامتگاه های بومگردی را در ایجاد و توسعه اشتغال مهم ارزیابی و بیان کرد: پرونده هفت اقامتگاه بوم گردی گناباد تکمیل و جهت دریافت تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید ارسال شده که از این تعداد دو مورد تسهیلات را دریافت و تعدادی در نوبت دریافت تسهیلات هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: