• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-18990-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

در محافل علمی طلبه‌ها نباید از رفتن به منبر امتناع کنند

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: در محافل علمی نباید طلبه‌ها کم بیاورند و از رفتن به منبر امتناع کنند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان در گردهمایی روحانیون طرح هجرت و مستقر که در محل بیت امام‌جمعه کاشمر برگزار شد، با بیان اینکه به‌عنوان یک طلبه باید شناخت و درک عمیقی از مبانی فکری مکتب اهل‌بیت(ع) پیدا کنیم و این از وظایف و رسالت‌های اصلی طلبه‌ها است، گفت: اولین رسالت طلبگی را تفقه در دین دانست.

به گزارش ایسنا- حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم لطفیان در گردهمایی روحانیون طرح هجرت و مستقر که در محل بیت امام‌جمعه کاشمر برگزار شد، بیان معارف دینی را از دیگر رسالت‌ها طلبه‌ها دانست و اظهار کرد: اقامه حدود الهی دیگر رسالت طلبه‌ها هست که امروزه در قالب حکومت و نظام اسلامی به عنوان یک مأموریت ویژه‌ برعهده حوزه‌های علمیه قرار داده شده است.

وی با بیان اینکه به عنوان طلبه در حوزه تفقه در دین، در حوزه انذار و تبشیر مردم و حوزه اقامه و تحقق معارف دینی وظیفه و رسالت داریم، اظهار کرد: امروز در جبهه مقابل تحریف‌های بسیاری صورت می‌گیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اولین تحریف دشمن را در خصوص رهبری الهی دانست و افزود: به‌رغم اینکه امروزه مسائلی در جامعه تحت عنوان حق رأیی که مردم دارند مطرح می‌شود اما متأسفانه روحانیت نتوانسته به‌خوبی این مسئله را تبیین کنند.

وی با اعلام اینکه روحانیون باید این مسائل را در حد بضاعت خود و فهمی که برای مخاطبین وجود دارد به‌خوبی و درستی تبیین کنند، اظهار کرد: اگر روحانیت نتواند به‌خوبی این مسائل را تبیین کند تحریف‌ها توسط جبهه معاند اتفاق می‌افتد.

لطفیان با بیان اینکه اگر به فضاهای مجازی توجه کنیم می‌بینیم دشمن برای تحریف در باورهای مردم ظرافت خاصی دارد، از  روحانیون خواست مسائل را به‌درستی تبیین کنند.

وی با اشاره به اینکه دشمن بسیار لطیف و ظریف مسائلی که به لحاظ دینی در مردم جایگاه ویژه‌ای دارد را هدف قرار داده‌ است، بیان کرد: دشمن حتی برای لباس‌های تیره و چادر مشکی زنان هم با روش‌های علمی شبهه ایجاد کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی  با اعلام اینکه دشمن با ایجاد این‌گونه شبهات به دنبال ترویج برهنگی در جامعه است، گفت: اگر روحانیت با انگیزه وارد عرصه تبلیغ تعلیم و تعلیل نشود نه تنها تحریف سراغ مکتب و ایدئولوژی ما خواهد آمد بلکه سراغ رهبری، مردم و باورهای دینی آن‌ها خواهد آمد.

وی با اشاره به در پیش بودم محرم، مأموریت، جایگاه و پایگاه طلبه‌ها را بسیار مهم دانست و گفت: ایمان و کفر جامعه بسته به انجام صحیح مأموریت طلبه‌ها دارد.

لطفیان با بیان اینکه طلاب باید مستند صحبت کنند، بیان کرد: در خصوص چرایی و چگونگی آنچه در تاریخ عاشورا اتفاق افتاده همیشه برای بیان به سراغ آسان‌ترین‌ها می‌رویم و آن همان علت چگونگی واقعه است.

 وی با اعلام اینکه آن‌قدر این چگونگی برای مردم تکرار شده که آن جاذبه لازم را دیگر ندارد، افزود: طلاب و مبلغان در خصوص چرایی موضوعات در تاریخ باید بسیار بحث و دقت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اعلام اینکه آنچه سیدالشهدا را ممتاز می‌کند و موجب می‌شود مردم دلداده ایشان شوند شخصیت ممتاز، تاریخ اسلام، اطاعت‌پذیری از خدا و تبعیت پذیری از رسول خدا بود، گفت: باید بر ای مردم تبیین کرد که چه چیز سیدالشهدا را ممتاز کرد.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه امروزه گاهی جامعه، هیئت‌ها و منبرها مظلوم پرور می‌شوند درصورتی‌که باید ظلم‌ستیز تحویل جامعه دهیم، مظلوم پروری را محصول برخی از مجالس دینی دانست و افزود: باید در جامعه ظلم‌ستیزی ترویج پیدا کند.

لطفیان با اشاره به اینکه امروز تنها نظام و مکتبی که در مقابل ظلم ایستاده جز مکتب اهل‌بیت(ع) نیست، افزود: بسیاری از کشورهای اسلامی چون معارف عمیق و قوی و انگاره‌های زیبا را ندارند در خصوص میانمار و فلسطین سکوت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مأموریت ما به‌عنوان بچه شیعه ایستادگی در برابر ظلم و به پا خواستن علیه ظالمین است، عنوان کرد: به‌رغم اینکه امروزه هزاران نفر در سراسر دنیا کرسی درس و بحث برگزار می‌کنند اما هیچ‌کدام همانند امام راحل و رهبر انقلاب نتوانستند جامعه را مدیریت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه طلبه‌ها باید در کرسی‌های درس و بحث این مسائل را به مباحثه بگذارند، افزود: باید با معرفت افزایی جامعه را به حقیقت و فضیلت و عدالت نزدیک کرد.

وی با اعلام اینکه نباید در محافل علمی طلبه‌ها کم بیاورند و از رفتن به منبر امتناع کنند، اظهار کرد: بدون شک ملتی که ایستادگی کند نه به شرق و نه غرب وابسته خواهد بود، نه از تحریم می‌هراسد و نه نفوذ را می‌پذیرد.

لطفیان با بیان اینکه امروزه جامعه در برخی بخش‌ها دچار شکنندگی شده است، گفت: باید با آمادگی در ماه محرم به تبلیغ بپردازیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: