• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 966-10888-5
  • خبرنگار : 15170
  • منبع خبر : ----

رئیس هیات تنیس استان خراسان رضوی:

مسابقات قهرمانی زیر 14 سال آسیا از سطح بالایی برخوردار است

رئیس هیات تنیس استان خراسان رضوی گفت: هدف از برگزاری مسابقات زیر 14 سال قهرمانی آسیا، نشان دادن اعتبار بالای تنیس خراسان در كشور است.

محمدرضا تدین در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا در رده سنی زیر 14 سال عنوان کرد: چهارمین هفته از قهرمانی تنیس آسیا در رده سنی زیر 14 سال در دو بخش دختران و پسران با حضور 53 نفر شرکت‌کننده در مشهد در حال برگزاری است. 32 ورزشکار پسر و 20 ورزشکار دختر در این مسابقات حضور دارند.

رئیس هیات تنیس خراسان رضوی تصریح کرد: قبل شروع این مسابقات شش بازیکن خارجی برای حضور اعلام آمادگی کرده‌بودند ولی متاسفانه در این مسابقات حضور پیدا نکردند و تمامی ورزشکاران از کشور ایران در اين مسابقات حضور دارند.

تدین عنوان کرد: تمامی شرکت‌کنندگان به صورت انفرادی مسابقات خود را برگزار می‌کنند تا بتوانند رنگینگ خود را ارتقا دهند. از روز شنبه جدول فرعي این مسابقات آغاز شده و با اضافه شدن بازیکنانی که از جدول فرعی به جدول اصلی راه یافته‌اند ادامه خواهد‌داشت.

وی گفت: روز شنبه فینال انفرادی در بخش پسران برگزار خواهدشد که این مسابقه به صورت زنده پخش خواهدشد. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان این مسابقات از سطح بالایی برخوردار است و ورزشکاران با استعدادی در این مسابقات شرکت کرده‌اند.

تدین افزود: هدف از برگزاری این مسابقات نشان دادن اعتبار تنیس خراسان به کشور است . با توجه به اینکه به فدراسیون تقاضای این میزبانی را داده‌بودیم با تعاملی که با کنفدراسیون آسیا برقرار کردیم، شرایط میزبانی مشهد را تایید کردند و خوشبختانه توانسته‌ایم میزبانی خوبی داشته‌باشیم.

وی اضافه کرد: تنیس استان در حال پشتوانه‌سازی است تا بتوانیم در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن داشته‌باشیم. از بین این 53 بازیکن، هفت بازیکن از مشهد حضور دارند که سن آن‌ها کمتر از 14 سال است.

رئیس هیات تنیس خراسان رضوی تصریح کرد: برای استعدادیابی کارشناسانی که در این رشته فعالیت می‌کنند، در مشهد حضور پیدا کردند و به شناسایی بازیکنان آینده‌دار در این تورنمنت می‌پردازند.

تدین در خصوص جایزه نفرات برگزیده در این مسابقات افزود: طبق قانون کنفدراسیون آسیا نفرات برگزیده نباید بیشتر از 150 دلار جایزه بگیرند. ولی با تاملی که با اسپانسرهای این مسابقه داشتیم تصمیم گرفتیم از تمامی افراد شرکت‌کننده تقدیر کنیم و علاوه بر این به نفرات برگزیده که توانسته‌اند مقام‌های اول تا سوم را به دست آورند جایزه‌ای اهدا کنیم.

وی در پایان افزود: بعد از چهار سال  با پیگیری‌های هیات تنیس استان، لیگ برتر تنیس برگزار خواهدشد. دور رفت این مسابقات در هفته آتی به صورت متمرکز در تهران برگزار می‌شود و با رایزنی‌های صورت‌گرفته دور برگشت مسابقات لیگ برتر تنیس کشور در مشهد برگزار خواهدشد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: