• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-11987-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

/روی خط تئاتر/

یک بازیگر تئاتر:
امروزه تئاتر به عنوان یک قاب تزئین شده به مخاطب ارائه می‌شود

یک بازیگر تئاتر گفت: از چند سال قبل تئاتر مشهد بسیار پیشرفت کرده است اما در این چندسال اخیر تئاتر دچار یک تکرار شده است که صرفا قاب‌های تزئین شده به مخاطب ارائه می‌شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، آتنا شهیدی در میزگردی که در محل این خبرگزاری برگزار شد،  درخصوص آغاز حرفه خود اظهار کرد: بنده از سال 91 کلاس‌های بازیگری را گذراندم و در سال 94 به صورت حرفه ای اجرا صحنه‌ای را تجربه کردم و با آشنایی با اقایان ظهوریان و نگهبان در نمایش قاره هفتم به ایفای نقش پرداختم.

وی ادامه داد: بازی در نمایش «قاره هفتم» سبب شد که در نمایش «روزمَرگی» به عنوان بازیگر به تیم ملحق شوم همچنین نقش بنده به عنوان بازیگر زن این نمایش، شخصیتی انتزاعی و مجهول است که به معرفی اپیزودها به صورت لایه‌ای و غیرمستقیم می‌پردازد.

این بازیگر تئاتر مشهدی در خصوص شخصیت خود در نمایش «روزمَرگی» عنوان کرد: این شخصیت دچار پارادوکس است و نوسانات حسی زیادی دارد و می‌توان گفت نمادی از سرانجام و سرنوشت اپیزودهای است که در این نمایش مشاهده می‌شود .

شهیدی در ادامه افزود: این زن می‌تواند نمادی از عشق، محبت و نفرت و... باشد که برداشت از شخصیت این نقش بر عهده تماشاگران خواهد بود.

وی در خصوص جایگاه هنر در مشهد تصریح کرد: در مشهد جوی حاکم است که همه به صورت گروهی مشغول به فعالیت هستند و از تیم خود راضی بوده و هیچ عواملی را وارد گروه خود نمی‌کنند و این امر سبب می‌شود تا بازیگران جوان و تازه وارد خود اقدام به بازیگری، کارگردانی و نویسندگی و... کنند و این گروه‌بندی‌ها باعث می‌شود که دیگر هیچ بازیگر جدیدی وارد هنر تئاتر مشهد نشود.

این بازیگر تئاتر در خصوص تفاوت نقش خود در نمایش «قاره هفتم» و «روزمَرگی» خاطر نشان کرد: در نقش قاره هفتم بنده نقش زنی افغان را بازی می‌کردم که طی یک اتفاق بچه خود را از دست داده و در اخر نمایش مشخص می‌شود که آیا خودش مقصر بوده است یا خیر.

وی در ادامه گفت: اما در نمایش «روزمَرگی» نقش زنی مجهول را ایفا می‌کنم که بسیار با شخصیت نمایش قبل خود فاصله دارد و نمی‌توان گفت کدام نقش بهتر است هرکدام از نقش‌ها برای من جذابیت خاص خود را دارد.

شهیدی با بیان اینکه از چند سال قبل تئاتر مشهد بسیار پیشرفت کرده است، اظهار کرد: اما در این چند سال اخیر تئاتر دچار یک تکرار شده است که صرفا قاب‌های تزئین شده به مخاطب ارائه می‌شود که فاقد مفهوم و دغدغه است.

این بازیگر تئاتر در خصوص حضور بازیگران غیر بومی در مشهد عنوان کرد: اگر بازیگر خوب و درجه یک به همراه تیم حرفه‌ای برای بازی به مشهد بیاید ایده خوبی است و باعث می‌شود بازیگران جوان از تجربیات آن‌ها استفاده و بهره کافی ببرند اما این به آن معنا نیست که صرفا به دلیل یک اسم، هنر را به سمت تجارت برده و قیمت‌های غیر معقول برای تهیه بلیط در نظر گرفته شود.

وی در ادامه با بیان اینکه بنده با حضور بازیگران  درجه سه برای اجرای نمایش در مشهد مخالف هستم، تصریح کرد: اگر قرار بر این باشد بهتر است این فرصت در اختیار بازیگران شهر مشهد  قرار بگیرد اگر قرار نیست جنبه آموزشی داشته باشد بهتر است با اعتماد به نسل جدید تئاتر حداقل به آن به چشم فرصتی برای جوانان تئاتر مشهد نگاه کنیم.

شهیدی خاطر نشان کرد: خوشحال هستم که در مشهد جمعیت افرادی که به تئاتر علاقه‌مند هستند رو به افزایش است در همین راستا باید به سلیقه آنان احترام گذاشته و کار خوب برای آن‌ها ارائه کنیم تا بتوانیم مخاطبان را بیشتر با هنر آشنا کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: