• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-18586-5
  • خبرنگار : 15234
  • منبع خبر : ----

صبح امروز صورت گرفت؛

افتتاح دانشکده حقوق و الهیات در دانشگاه پیام‌نور مشهد

رییس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی گفت: دانشکده حقوق و الهیات در دانشگاه پیام نور مشهد افتتاح شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر محمدعلی داوریار امروز 22 شهریور ماه در افتتاحیه دانشکده حقوق و الهیات دانشگاه پیام نور مشهد، اظهار کرد: از مهر ماه جاری در دانشکده حقوق و الهیات دانشگاه پیام نور مشهد پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

وی  با تاکید براینکه رشته حقوق دانشگاه پیام نور استان بین المللی محسوب می شود تصریح کرد: پنج هزار و 280  دانشجو در مقطع کارشناسی و 500 دانشجو در مقطع ارشد در هفت رشته نیز در این دانشکده تحصیل خواهند داشت. این دانشکده چهار هزار متر زیربنا دارد که 27  عضو هیات علمی حقوق و الهیات و  بالغ بر 100 مدرس تدریس خواهند داشت. رشته‌های بین رشته ای در حقوق بسیار بالا است. حقوق جزا، حقوق خصوصی و فقه و مبانی رشته‌های دانشکده هستند.

رییس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی با بیان این که امیدواریم در حوزه حقوق بتوانیم کاری برای جامعه انجام دهیم، گفت: پیام نور خراسان رضوی همیشه در تمام مسائل پیش قدم بوده است. ما زیرساخت‌ها را برای کسانی که با سیستم غیرحضوری شرایط بهتری دارند، آماده‌سازی کرد‌ه‌ایم. 

داوریار با اشاره به برنامه ششم توسعه، گفت: ما زیرساخت‌ها را از یک سال گذشته آماده کردیم. و 500 دانشجو از عراق، افغانستان و کشورهای مختلف داریم و امیدواریم در تمامی رشته‌ها قطب بین المللی باشیم. 

وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور از تاثیرگذارترین دانشگاه‌های کشور است، اظهار کرد: اگر ما با این گستردگی دانشگاه، اقدام به فرهنگ سازی نکنیم، چه کسی باید این کار را انجام دهد. ما دغدغه جامعه را داریم و از بی‌اطلاعی مردم از مسائل اولیه حقوقی‌ رنج می‌بریم. 

رییس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی با ابراز خرسندی از اینکه توانسته‌ایم در جهت اجرایی شدن برنامه توسعه ششم قدم برداریم، گفت: این اقدامات هزینه بر نیست، ما نه کارمند اضافه کرده‌ایم و نه زمینی خریداری کرده ایم، بلکه با همین امکانات موجود دانشگاه را ساخته‌ایم. محیط این دانشکده در گذشته خریداری شده و امکاناتی که ایجاد کرده‌ایم در جهت بهینه‌سازی بوده است. 

داوریار با بیان اینکه ما در نظر داریم مرکز آسیب‌شناسی، کلینیک‌ها و پژوهشکده‌ها را راه‌اندازی کنیم، تصریح کرد: مقابل دانشکده الهیات و حقوق، ندامتگاه مرکزی قرار دارد که هزاران زندانی آنجا هستند؛ در نظر داریم کلینیک حقوقی راه‌اندازی کنیم تا این امر به منزله زکات علم ما باشد. همکاران مشاوره تقاضای کلینیک مشاوره را داشته‌اند که به آن‌ها مشاوره روانشناسی دهند. 

وی با بیان اینکه در سال 2017 فعالیت بین المللی ما زیاد بوده است، خاطرنشان کرد: ما همایش بین المللی گیاهان دارویی و طب سنتی را در مشهد داریم، تاکنون همایشی دراین سطح در استان نبوده است. مسابقه گلف سالنی را نیز برگزار کرده ایم و هدف ما از فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی تاثیرگذاری در سطح جامعه و فرهنگ رضوی است. 

در ادامه این نشست امیرحسین بهروز، رئیس روابط عمومی دانشگاه پیام نور اظهار کرد: ما در مقطع ارشد 1900 فارغ التحصیل کرده ایم و رتبه‌های اول و دوم زیست‌شناسی و برنامه‌ریزی آموزشی از دانشگاه پیام نور بوده‌اند و بالغ بر 100 رتبه دو رقمی در کشور داشته‌ایم.

وی ادامه داد: در زمینه ارتباطات بین المللی، پنج نشست با کشورهای اکراین، هند، مالزی و افغانستان داشته ایم که در جهت بسترسازی تبادلات علمی اتفاق افتاده است. همچنین نشست‌های تخصصی با هیات علمی برگزار کرده ایم و 50 نشست ملاقات عمومی با دانشجویان که در کمتر دانشگاهی اتفاق می افتد، نیز داشته ایم. 

وی ادامه داد:  ما 1837 فعالیت فرهنگی با هزار دانشجو انجام داده‌ایم و نایب قهرمانی لیگ برتر دو میدانی  نیز از دانشگاه پیام نور بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: