• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-19286-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

لاستیکی که با جاده هماهنگ می‌شود

آخرین باری که فشار هوای لاستیک اتومبیل خود را چک کردید بخاطر دارید؟ بسیاری از افراد به لاستیک‌های خودرو خود توجهی ندارند که به همین منظور شرکت Continental برای راحتی رانندگان خودروها دو فناوری جدید که شامل سیستم هشدار به رانندگان در مورد تایر آسیب‌دیده و دیگری تغییر عرض و فشار تایر برای رانندگی بهتر در جاده های لغزنده و یا ناهموار است را طراحی کرده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اینهبیتت، شرکت Continental فناوری جدید خود را در نمایشگاه خودرو فرانکفورت ارائه کرده است. با کمک سنسورهای تعبیه شده در تایر ContiSense  درجه حرارت و عمق کف جاده اندازه‌گیری  و سپس داده‌ها از طریق بلوتوث به گوشی هوشمند یا گیرنده خودرو با کمک لاستیک رسانای الکتریکی ارسال می‌شود. اگر میخ یا چیز دیگری تایر را سوراخ کند ContiSense قابلیت اطلاع‌رسانی به راننده را بسیار سریعتر از سایر سیستم‌ها دارد.

ContiAdapt  نقش فعال‌تری در عملکرد تایر ایفا می‌کند. میکرو کمپرسورهای موجود در چرخ فشار موجود در تایر را خود به خود تنظیم می‌کنند و این سیستم می‌تواند تغییرات تماس لاستیک با سطح جاده را برای بهینه‌سازی حرکت در شرایط مختلف شناسایی کند.

این شرکت اعلام کرد: برای حرکت مطلوب خودرو این لاستیک در چهار شرایط مرطوب، لغزنده، ناهموار و یا عادی سازگار است و همچنین این سیستم در زمان حرکت در  برف و یخ با فشار کم لاستیک کار می‌کند.

این طراحی بر اساس رانندگی در سطوح مرطوب، لغزنده و یا خشک ارائه شده است. سیستم  ContiSeal حرکت خودکار بر روی حفره‌های موجود در جاده‌ها را با کمترین سر وصدای برخورد لاستیک و جاده تنظیم می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: