• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-19486-5
  • خبرنگار : 15220
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای شهر مشهد تاکید کرد:

ضرورت استفاده از نخبگان در حل معضلات شهری مشهد

رئیس شورای شهر مشهد گفت: استفاده از نخبگان در حل معضلات شهری  یکی از دغدغه‌های اصلی شورای پنجم شهر مشهد محسوب می‌شود. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا حیدری در شورای هم اندیشی و گفت و گوی دولت و نخبگان که با حضور جمعی از مسئولین شهری، اساتید و نخبگان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد،  یکی از دغدغه‌های اصلی اعضای شورای پنجم شهر مشهد را نخبگان دانست و اظهار کرد: در همین راستا در شورا تصمیم گرفته شد که از ظرفیت نخبگان شهر بیش از گذشته استفاده شود.

وی با تاکید بر حضور نخبگان در حل معضلات  شهر مشهد، تاکید کرد: چالش‌های عمده‌ای در شهر مشهد وجود دارد که اگر به آن‌ها پرداخته شود، شهر بهتری خواهیم داشت؛ از این میان می‌توان به موضوعاتی از جمله منابع پایدار، حمل و نقل، ترافیک، محیط زیست، آلودگی هوا، بافت فرسوده، مناطق کم برخوردار حاشیه‌ای که 30 درصد مردم شهر را شامل می‌شوند و از شرایط سختی در زندگی اجتماعی رنج می‌برند؛ اشاره کرد و در این میان ما از نخبگان انتظار داریم که برای این چالش‌ها و نگرانی‌های شهر، راهکارها، ایده‌های علمی و مشخصی را ارائه دهند تا ما آن‌ها را در دستورکار خود قرار دهیم.

رئیس شورای شهر مشهد ادامه داد: ما از نخبگانی که به شهرداری مراجعه می‌کنند، استقبال خواهیم کرد زیرا فرصت خوبی است که این افراد از این مسیر با شورای شهر و شهرداری مشهد برای حل معضلات شهر مشهد همکاری داشته باشند. امیدواریم با این همکاری بتوانیم عملکرد خوبی را در آینده‌ای نزدیک رقم بزنیم.

 حیدری عنوان کرد: اگر نخبگان در بخش های مختلف شهری حضور یابند و راهکارهایی را  دراین زمینه به ما پیشنهاد دهند، مسلما می توان با کمک ظرفیتی که دراختیار آنان قرار می‌دهیم، بخش بزرگی از مشکلات این شهر را حل کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: