• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-19586-5
  • خبرنگار : 15220
  • منبع خبر : ----

معاون برنامه‌ ریزی ونظارت بنیاد ملی نخبگان:

باید تعامل پیوسته‌ای بین نخبگان اجتماعی و دولتی ایجاد شود

معاون برنامه‌ ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان گفت: باید تعامل پیوسته‌ای بین نخبگان اجتماعی و دولتی ایجاد کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر غلامعلی منتظر در شورای هم اندیشی و گفت و گوی دولت و نخبگان شورای نخبگان که با حضور جمعی از مسئولین شهری، اساتید و نخبگان  در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، با بیان اینکه ما وظیفه داریم که در خدمت همه اقشار جامعه باشیم، خاطرنشان کرد: باید توجه بیشتری نسبت به قشر نخبگان در جامعه معطوف باشد؛ اکنون دردنیا هیچ نهادی به نام بنیاد، سازمان، و... برای حمایت از نخبگان وجود ندارد و نهادهایی که هم وجود دارند، در واقع نظام نخبگان را تشکیل می دهند.

وی اضافه کرد: سازمان نخبگان نظامی است که در همه اقشار جامعه فعالیت دارد و می‌توان شاهد این نوع نظام در کشورهای غربی بود. در این کشورها بخش اعظم این نظام محرمانه است و تنها نتایج آن منتشر می‌شود و ملموس و قابل کشف هم نیست. 

منتظر با تاکید براینکه نخبگان باید نقش بسیار تاثیرگذاری در جامعه داشته باشند، عنوان کرد: در واقع تصورما این است که این فضا را در جامعه شکل دهیم و این امر زمانی امکان پذیر است که زمینه آن از دوران کودکی فراهم شود. ما درحال حاضر این اقدام را در مدارس و دانشگاه‌ها آغاز کرده و به تقویت آن‌ها پرداخته‌ایم.

وی اظهار کرد: میان نیازی که در کشور داریم با آنچه که وضعیت فعلی است و در آن قرار گرفته‌ایم شکاف زیادی دارد و بنیاد ملی نخبگان به همین منظور و برای حل این مشکلات ایجاد شده است. و دراین میان می‌توان گفت که میزهای گفت‌وگو جایگاه بسیار ارزشمندی در این زمینه دارند چرا که در فرآیند تسریع این مسائل کمک شایانی خواهند کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: