• یکشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 967-1090-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

یک گردشگر آلمانی:

از عظمت قنات قصبه گناباد شگفت‌زده شدم

یک گردشگر آلمانی که با دوچرخه سفر می‌کند، و در سفر خود به شهرستان گناباد رسیده‌است گفت: شهر گناباد قنات‌های زیادی دارد که یکی از آن‌ها قنات قصبه است که بعد از بازدید از این قنات، از عظمت آن شگفت زده شدم.

اولیور ایسنبایگل در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در حاشیه بازدید از قنات قصبه گناباد و آثار تاریخی این شهر، با بیان اینکه مردم گناباد مردمی خوش قلب، مهمان‌نواز و سخت کوشی هستند، اظهار کرد: این مردم خیلی زود با من ارتباط برقرار کردند و صمیمی شدند و این خیلی برایم خوشایند بود.

وی ساخت قنات‌ها را روش و تکنیک ایرانی دانست و اظهار کرد: در آلمان حتما آثار باستانی ایران و به ویژه قنات گناباد را معرفی و از دوستانم نیز دعوت خواهم کرد تا در قالب یک گروه به مدیریت خودم به ایران آمده و از مناطق گردشگری این کشور و به ویژه گناباد دیدن کنند.

ایسنبایگل که استاد رشته بازاریابی اینترنتی دانشگاه ادبرنتوز است، افزود: حتما برای دانشجویان و اساتید این دانشگاه از جذابیت‌های گناباد خواهم گفت که مردم این شهر به گرمی از من استقبال کردند؛ چراکه من خیلی کشورها را رفته ام و اینگونه خوش آمدگویی را تا حالا به خود ندیده ام.

این گردشگر آلمانی همچنین گفت: روزی هشت ساعت دوچرخه سواری می‌کنم و خیلی از کشورها را با همین دوچرخه رفته‌ام؛ هر کشوری مزیت‌های خود را دارد اما مردم ایران، مردم خیلی خوبی هستند و ذهن بازی دارند و این کشور از امنیت بالایی برخوردار است.

ایران و آلمان، یک احساس مشترک با هم دارند

وی با اشاره به اینکه از دیدن مراسم رژه که همه مردم، لباس نظامی داشتند متعجب شدم، ادامه داد: ما هم در یک جنگ بزرگ تعداد زیادی از هموطنان و مردممان را از دست داده‌ایم و حتی از اقوام خودم هم در آن جنگ کشته شده اند که هنوز یاد و خاطره آن‌ها در ذهن و قلبم هست و ایران و آلمان در خصوص جنگ با هم احساس یک مشترکی دارند.

اولیور اضافه کرد: چند سال یک ویدئو در مورد جنگ ایران دیده ام که خیلی روی من تاثیر گذاشت و در حال حاضر آن خاطره و فیلم دوباره در ذهنم هویدا شد؛ من از کسانی که باعث جنگ و کشته شدن انسان‌ها می‌شوند احساس انزجار می کنم.

این استاد رشته بازاریابی اینترنتی دانشگاه ادبرنتوز همچنین بیان کرد: ایران و آلمان همیشه با هم دوست بوده است و تاکنون المان در زمینه علم و تکنولوژی به ایران کمک کرده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: