• یکشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-284-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان:

پیش‌فروش خودروی هایما S۵ از امروز در خراسان رضوی آغاز می‌شود

مدیرعامل شرکت ایران خودروی خراسان گفت: پیش‌فروش خودروی هایما S۵ از امروز در سراسر استان آغاز می‌شود و اولین موعد تحویل آن به متقاضیان در دی ماه امسال خواهد بود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان بیژن زاهدی‌فر امروز در مراسم رونمایی و آئین معرفی خودروی هایماS۵، محصول جدید شرکت ایران خودرو، در سالن همایش‌های هتل همای مشهد اظهار کرد: شرکت ایران خودرو خراسان در کیلومتر ۶۰ محور مشهد به نیشابور فعال شده تا از مهاجرت مردم از روستا به شهر جلوگیری شود و 5000 نفر در این مجموعه به ‌صورت مستقیم فعالیت دارند.

وی افزود: استراتژی شرکت ایران خودرو خراسان استفاده حداکثری از ظرفیت خود بوده و روزانه ۶۰۰ دستگاه پژو ۴۰۵ در این شرکت تولید می‌شود که این عدد در سال ۹۲، ۲۵۰ دستگاه بود.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان با بیان اینکه سقف ۲۴ درصدی تولیدات شرکت ایران خودرو ایران در سال ۱۴۰۰ برای استان در نظر گرفته است، خاطرنشان کرد: ۱۴ هزار خودروی ناقص در شرکت ایران خودرو خراسان وجود داشت که اکنون با تجهیزات روز تکمیل شده و در اختیار متقاضیان قرار گرفته است. قطعه‌سازی استان در ۴ سال اخیر تحول شگفری داشته و اشتغال بیش از ۱۴۰۰ نفر در این حوزه محقق شده است.

وی در رابطه با تولید خودروی هایما S۵ در شرکت ایران خودرو خراسان تاکید کرد: پیش فروش این خودرو از امروز در سراسر استان آغاز می‌شود و اولین موعد تحویل آن به متقاضیان در دی ماه امسال خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان گفت: امیدواریم خودرویی صددرصد ایرانی را روانه بازارهای داخلی کرده و حتی آن را به دیگر کشورها هم صادر کنیم.

در ادامه علی رسولیان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان رضوی، گفت: بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک صادرات برای این گروه تخصیص یافته و ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر مصوب شده هم به ‌زودی تخصیص می‌یابد.

وی بیان کرد: بدون شک صنعت خودروسازی صنعتی پرزحمت در تولید است این صنعت در خراسان رضوی جزو صنایع موفق این استان بوده است. تحریم‌ها مشکلاتی در کلیه صنایع از جمله صنعت خودرو ایجاد کرد اما موجب توقف حرکت رو به ‌جلوی این صنعت نشد و فعالان این عرصه با همت و غیرت خود موانع را از پیش روی خود برداشتند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه بیش از ۳۵۰ قطعه‌ساز در استان فعال هستند، خاطرنشان کرد: این عدد معادل ۱۸ درصد کل آمار قطعه‌سازان کشور است و بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک صادرات برای این گروه تخصیص یافته و ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر مصوب شده هم به‌ زودی تخصیص می‌یابد.

رسولیان گفت: در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال توجه ویژه‌ای برخواسته به ‌حق مقام معظم رهبری در حوزه اشتغال شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: