• یکشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 967-1185-5
  • خبرنگار : 15269
  • منبع خبر : ----

دبیرسابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی:

وزیر علوم آینده ازجنس فرجی‌دانا باشد

دبیرسابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی گفت: اگر بخواهیم در وزارت علوم تغییر و بهبودی اتفاق بیفتد، باید منتظر ورود فرجی داناها به دانشگاه باشیم.

مسعود سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه خراسان، درخصوص وزارت علوم با ابراز این عقیده که فرجی دانا بهترین وزیردولت یازدهم و وزیری فعال و کنش‌گربود، اظهار کرد: به همین سبب او به مذاق جریانات سیاسی تمامیت خواه و اقتدارگرا تلخ آمد و توسط مجلس استیضاح شد.

وی ادامه داد: بعد از استیضاح فرجی‌دانا، واکنش دولت، سرکارآوردن وزیری منفعل بود که صرفا وزیر باشد نه این که تغییر ایجاد شود.

دبیرسابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی  با تاکید بر این که وزیر علوم باید وزیری باشد که برای کار و تغییر بیاید، نه برای حفظ شرایط موجود، افزود: متاسفانه بعضی مدیران، جلب رضایت جناح‌های سیاسی و بدنه عمومی مردم را بر منافع آموزشی کشور ترجیح می‌دهند که فرجی‌دانا از این جنس نبود و انتظار می‌رود وزیر علوم آینده ازجنس فرجی‌دانا باشد.

سلطانی با اشاره به این که درتجربه سیاسی ایران دولت‌های 8 ساله در 4 سال دوم بیشتر توانستند باب میل‌شان انتصابات داشته باشند و افراد همسو با خود را سر کار بیاورند، افزود: این دولت‌ها در 4 سال اول ملاحظات سیاسی دارند و درتلاش هستند که اجماع و ائتلاف به‌وجود آوردند و رضایت جناح‌های مختلف را در نظرمی‌گیرند؛ اما در 4 سال دوم این مسئله کمرنگ‌تر می‌شود.

وی با اشاره به این که رئیس جمهور بخش نامه صادرکرده که از جوان‌ها در سطح مدیران کل، مشاورین و معاونین در وزارتخانه‌ها استفاده شود، خاطرنشان کرد: در اکثر وزارتخانه‌ها مثل وزارت نفت و نیرو که البته هنوز سرپرست دارد و وزارت فرهنگ و ارشاد، جوان گرایی نسبت به دولت یازدهم شدت بیشتری گرفته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: