• یکشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-2086-5
  • خبرنگار : 15235
  • منبع خبر : ----

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد

وجود 20 کانون فرهنگی و هنری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گفت: بیش از 20 کانون دانشجویی در حوزه‌های شعر، موسیقی، تئاتر، ادبیات، دفاع مقدس و جنبه‌های مختلف در این دانشگاه فعالیت دارند که تلاش می‌کنند محل خوبی برای حضور دانشجویان علاقه‌مند با  استعدادهای فرهنگی و هنری فراهم کنند.

دکتر امیررضا صالح مقدم  در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، از وجود بالغ بر 10 هزار دانشجو در این دانشگاه خبر داد و اظهار کرد:  امسال بیش از هزار دانشجو در ورودی‌های مربوط به سازمان سنجش در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری حرفه‌ای وارد دانشگاه می‌شوند. 

وی اضافه کرد: 700 دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی، کارشناسان ارشد، PHD علوم پایه و رزیدنت تخصصی امسال در دانشگاه ثبت‌نام خواهند کرد. 

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: همچنین دانشجویان ورودی جدید روز پنج‌شنبه 27 مهر ماه 96 خواهد در یک اردوگاه جمع خواهند شد و با حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، دانشجویی، سیاسی دانشگاه آشنا خواهند شد.

صالح مقدم در خصوص تشکل‌های موجود در این دانشگاه، بیان کرد: با توجه به مقررات جاری، فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قالب تشکل‌های اسلامی صورت می‌گیرد. در حال حاضر دانشگاه دارای چهار تشکل بسیج دانشجویی،  جامعه اسلامی دانشجویان، انجمن اسلامی دانشجویان و سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی است که هر کدام از این تشکل‌ها طبق اسا‌س‌نامه هیات نظارت تشکل‌ها فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند که تمرین مثبتی برای حضور  فعال و آگاهانه در رفتار های اجتماعی است.

وی با اعلام اینکه  دانشگاه علوم پزشکی مشهد اقدام به تشکیل 20 کانون‌ فرهنگی و هنری برای دانشجویان کرده است، تاکید کرد: حوزه سوم ما انجمن های علمی دانشجویی است؛  دانشجویان در تمام رشته‌ها و دانشکده‌های مختلف دانشگاه طی مقررات و قوانین موجود می‌توانند انجمن های علمی را تشکیل دهند و با زیر نظر اساتید خود فعالیت‌های علمی و پژوهش را  برای گسترش دانش حرفه‌ای خود انجام دهند.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: دانشگاه علوم پزشکی مشهد فرصت مناسبی را فراهم می کند که  دانشجویان علاوه بر تحصیل در یک رشته علمی، با مسائل حاشیه ای و اجتماعی نیز آشنا شوند تا به صورت توانمند از عهده ارائه خدمات بهداشت و درمانی در سطح جامع برآیند.

صالح مقدم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ستاد استقبال و ثبت‌نام متمرکز از دانشجویان ورودی جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد از حدود سه سال گذشته تشکیل شده است، عنوان کرد: طی جلسات متمادی که در سه ماهه گذشته با همکاری حوزه‌های مختلف دانشگاهی برگزار شده، حوزه ریاست دانشگاه، معاونت آموزشی، معاونت بهداشتی، معاونت دانشجویی فرهنگی و نیز معاونت توسعه مجموعه مقدمات و لوازم مورد نیاز برای ثبت‌نام متمرکز دانشجویان فراهم شده است. 

وی با اشاره به اینکه ستاد استقبال برنامه موازی و جداگانه‌ای هم برای ثبت‌نام و استقبال از دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی خواهد داشت، عنوان کرد: جشن آیین آغاز سال تحصیلی 11 مهرماه در تالار رازی با حضور مسئولین استانی و دانشگاهی برای کلیه دانشجویان ورودی جدید دانشگاه برگزار می‌شود. همزمان در همان روزدر تالار ابن سینا والدین دانشجویان ورودی جدید دعوت می‌شوند و در همایش خانواده‌ و دانشگاه حضور پیدا می‌کنند.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اعلام اینکه ثبت‌نام دانشجویان ورودی جدید پسر از 2 الی 3 مهر و  دانشجویان ورودی جدید دختر نیز در روزهای 3 و 4 مهرماه انجام می‌شود، اظهار کرد: تمهیداتی در نظر گرفته شده تا در حوزه‌های آموزش، سیاست، رفاه، خوابگاه‌ها و تغذیه، دانشجویان در کمتر از دو ساعت تمامی مراحل ثبت‌نام را انجام دهند و کارت دانشجویی دائم دریافت کنند. دانشجویان از  امشب می‌توانند از خوابگاه دانشجویی استفاده کنند و از امروز ظهر کارت تغذیه آن فعال است،

صالح مقدم ادامه داد: تجربه و ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که این شیوه ثبت‌نام متمرکز از سرگردانی و اتلاف وقت دانشجوها جلوگیری می‌کند و در کوتاه ترین زمان ممکن همه فرایند ثبت‌نام به صورت متمرکز با حضور مسئولین و کارشناسان مرتبط در این محل انجام خواهد شد.

وی در خصوص تمهیدات لازم دانشجویان تصریح کرد: تمهیدات لازم ستاد استقبال و ثبت‌نام متمرکز به عنوان ایده برتر در دانشگاه  علوم پزشکی مشهد مورد توجه سایر دانشگاه‌ها نیز قرار گرفته و از ارزیابی‌‌های ما نشان می‌دهد که بسیاری از دانشگاه‌ها از این طرح برای ثبت‌نام دانشجویان خود الگو گرفته اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: