• یکشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-1214-5
  • خبرنگار : 15072
  • منبع خبر : ----

اقدام غیرحرفه‌ای یک روزنامه در انعکاس خبر ایسنا

در طول نزدیک به دو دهۀ اخیر، خبرگزاری ایسنا- منطقه خراسان به‌عنوان یک رسانۀ فعال و تولیدمحور، همواره نقش مهمی را در فراهم‌کردن محتوای خبری سایر رسانه‌های مکتوب و غیرمکتوب استان ایفا کرده است. 

استقبال و استفادۀ جراید، روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های محلی و کشوری از اخبار ایسنای خراسان در طول این سال‌ها و با وجود آمدوشد جریان‌های سیاسی و دولت‌های مختلف، امری معمول، ثابت و کم‌نوسان بوده و نشان از تعهد کاری، فراجناحی‌بودن و حفظ اخلاق حرفه‌ای ایسنا در تولید و انعکاس اخبار دارد.
 
اعتماد دست‌اندرکاران حوزۀ رسانۀ استان به ایسنا، همواره موجب تعامل فعالان فرهنگی و پویایی فضای خبری استان بوده و هست؛ هرچند، گاهی رعایت‌نشدن اخلاق حرفه‌ای از قبیل ذکرنکردن منبع خبری، ذکر ناقص و مبهم خبر و... این فضای تعاملی را تحت‌شعاع قرار داده است.

مصاحبۀ تفصیلی ایسنا با مدیرکل آموزش‌وپرورش استان که در تاریخ  26 شهریورماه 1396 با عنوان «ازدواج زودهنگام، مهم‌ترین دلیل بازماندن دختران استان از تحصیل» در خروجی این رسانه قرار گرفت، در خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مکتوب متعددی انعکاس یافت که از آن‌جمله روزنامۀ خراسان در تاریخ 27 شهریور 1396 بود.

انتخاب تیتری مغایر با محتوای خبر ایسنا از سوی روزنامۀ خراسان که در نتیجه حذف کلمه‌ای کلیدی از یک گزاره و درنتیجه تغییر معنای آن بود، واکنش مدیرکل آموزش‌وپروش خراسان رضوی به نحوۀ انعکاس این خبر در آن روزنامه را در پی داشت که روزنامۀ خراسان نیز در خبری در تاریخ 1 مهر 1396 در صفحۀ «حرف مردم» خود، جوابیه آموزش‌وپروش و پاسخ این روزنامه را به این جوابیه منتشر کرد.

برای تنویر افکار عمومی و با ساده‌ترین شکل، مغایرت تیتر خراسان با متن خبری که خود به نقل از  ایسنا در روزنامه چاپ کرده، در قالب «توضیحات در تصویر» ارائه می‌شود.


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: