• یکشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-384-5
  • خبرنگار : 15262
  • منبع خبر : ----

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار خبر داد

بررسی سناریوهای اشتغال در کارگروه اشتغال استان

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: شاید ما برای دست یابی به این رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری در استان نیازمند تامین اعتبارات رشد اقتصادی استان از بخش بهره وری باشیم. قرار است در کارگروه اشتغال استان سناریوهای کاهش نرخ بیکاری بررسی شود که گزارش آن نیز تهیه شده است.

علی رسولیان در گفت و گو با ایسنا-منطقه خراسان گفت: آنچه که در اقتصاد حایز اهمیت است و باید به آن توجه شود، موضوع اشتغال و سرمایه گذاری است. باید این مسایل در اولویت های کاری همه قرار گرفته و چگونگی دست یابی به این اشتغال اهمیت زیادی دارد.

وی ادامه داد: روز گذشته کارگروه اقتصادی اشتغال و سرمایه گذاری برنامه ششم در استان برگزار شد که در این نشست بر سر موضوعاتی توافقاتی نیز حاصل شد. البته باید این مسایل در یک کمیسیون تلفیقی با حضور همه دستگاه های استان و مدیریت عالی استان تصویب شود.

رسولیان با بیان اینکه رشد اقتصادی استان نیز از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: باید رقمی برای رشد اقتصادی استان به عنوان هدف انتخاب شود. همچنین مساله دیگر کاهش بیکاری استان بوده که باید برای آن نیز برنامه ریزی کرد و سهم مهم بخش های اقتصادی مانند کشاورزی، صنعت و معدن و تجارت را در آن مشخص نمود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه برای افزایش تولید که لازمه اشتغال است نیازمند سرمایه گذاری هستیم، تصریح کرد: حال اینکه این سرمایه گذاری توسط چه بخش‌هایی تامین شود، مساله مهمی است که سهم بخش های مختلف بررسی شده و مشخص شده که چه میزان از آورده های مردم و یا بانک ها برای این منظور استفاده شود. 

وی افزود: همچنین ظرفیت صندوق توسعه ملی و اعتبارات دولتی نیز بررسی شده است. در نهایت باید یک تقسیم بندی از این اعتبارات انجام شود که چه میزان از این اعتبارات برای تولید، صادرات و... باشد.

رسولیان عنوان کرد: شاید ما برای دست یابی به این رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری در استان نیازمند تامین اعتبارات رشد اقتصادی استان از بخش بهره وری باشیم. قرار است در کارگروه اشتغال استان سناریوهای کاهش نرخ بیکاری بررسی شود که گزارش آن نیز تهیه شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: