• یکشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خبر داد

صدور 101 فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی از ابتدای سال 96

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طی 5 ماه ابتدایی امسال 101 فقره پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری 16 هزار و 859 میلیارد ریال و اشتغال 2334 نفر در استان صادر شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی راضیه علیرضایی اظهار کرد: از کل پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده در این مدت بخش استخراج کانه‌های فلزی با اختصاص 14 هزار میلیارد ریال (82 درصد از کل سرمایه‌گذاری)، بیشترین سهم را در بین صنایع داشته است.

وی تصریح کرد: در بین پروانه‌های صادره استان در 5 ماهه سال 96، شهر خواف با سرمایه 14 هزار و 13 میلیارد ریال(83 درصد  از کل سرمایه استان) بیشترین سهم را از کل سرمایه در استان داشته است.

علیرضایی با بیان اینکه از مهم‌ترین پروانه‌های شاخص صادره در این مدت، می‌توان به شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان  با سرمایه گذاری 14 هزار میلیارد ریالی اشاره کرد، گفت: این شرکت در زمینه تولید گندله آهن،  شرکت پویا پلاستیک شرق  با سرمایه‌گذاری 1015 میلیارد ریال در زمینه تولید لوازم بهداشتی پلاستیکی ساختمان، حوله یاس سپید مشهد با سرمایه‌گذاری  409 میلیارد ریال در زمینه تولید حوله و روتختی و  یکتا الیاف شرق با سرمایه گذاری 142 میلیارد ریال در زمینه تولید الیاف استیپل پلی استر با فرآیند بچ(از چیپس یا گرانول) اشاره نمود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: خراسان رضوي با 5595 واحد صنعتي فعال و سرمايه‌گذاري بالغ بر 13 هزار ميليارد تومان و اشتغال حدود از  185 هزار نفر از نظر تعداد و اشتغال پس از استان‌هاي تهران و اصفهان رتبه سوم و از حيث سرمايه‌گذاري در جايگاه ششم بعد از استان‌هاي اصفهان، خوزستان، تهران، مركزي و آذربایجان شرقی قرار گرفته است .

وی افزود: 7 درصد تعداد واحدها، 6 درصد سرمايه‌گذاري كل كشور و 8 درصد اشتغال صنعتي كشور مربوط به استان خراسان رضوي است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: