• دوشنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-884-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

/یادداشت/

مقصرافزایش قیمت تمام شده کالا و خدمات کیست؟

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان به تشریح علل افزایش قیمت تولید و خدمات و هزینه تمام شده کالا پرداخت.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان محمدحسین روشنک، رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی، طی یادداشتی آورده است:

پیش شرط تحقق انقلاب اقتصادی برای رسیدن به اقتصاد مقاوتی کاهش جدی هزینه مدیریت کشور که اکنون به بالاترین حد آن رسیده تا جایی که دیگر ریالی برای توسعه و عمران به جای نمانده است و قبول ریاضت توسط سازمان‌های دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی از بالاترین رده تا پائین توسط مجلس شورای اسلامی و دولت آقای روحانی با حمایت و مدیریت مستقیم مقام معظم رهبری، سرآغاز اقدامات تاثیرگذار به منظور رسیدن به اقتصاد مقاومتی همزمان با کاهش هزینه مدیریت کشور می‌تواند مواردی ذیل باشد. 

۱- توقف کامل دریافت 9 درصد مالیات و عوارض ارزش افزوده از تولید و تجارت.

۲- محاسبه حق بنگاه‌های اقتصادی از درآمدهای طرح تعدیل اقتصادی از زمان شروع تاکنون و اختصاص آن به نوسازی صنایع و معادن و کشاورزی.

۳- اختصاص کل درآمد حاصل از تعرفه‌ها همراه با درآمدهای حاصل از کشف کالاهای قاچاق و جرایم مربوطه به مشوق‌های صادراتی به منظور تولید کالای صادرات محور با هدف توسعه صادرات و کسب ارز حاصل از صادرات کالاهای غیرنفتی.

۴- ایجاد مشوق مالیاتی و تامین اجتماعی برای بنگاه‌هایی که کالا با هدف صادرات و بدون فروش در داخل کشور تولید کنند. 

۵- اختصاص تسهیلات بلند مدت و بدون بهره از محل صندوق ذخیره ملی به بنگاه‌هایی که محصولات جایگزین کالای قاچاق تولید کنند، مشروط بر اینکه بتواند آن محصول را جایگزین کالای قاچاق کرده و محصولات مشابه تولید خود را از چرخه قاچاق به کشور خارج کنند. 

۶- عدم حمایت از سرمایه‌گذاری بمنظور تاسیس واحدهای تولیدی و تکراری که باعث کاهش ظرفیت تولید واحدهای موجود می‌شود و تقویت برون سپاری تولید (تولید بدون کارخانه) با برند تجاری داخلی و صادراتی.

۷- تشویق و هدایت نقدینگی حوزه تجارت به حوزه تولید با صدور مجوز تولید بدون کارخانه (برون سپاری تولید) برای صاحبان برندهای تجاری داخلی و صادراتی.
 
۸- عدم اختصاص تسهیلات و حمایت از بنگاه‌هایی که توجیه اقتصادی نداشته و امکان به روز رسانی رقابت‌پذیری ندارند به ویژه خودروسازان، تولیدکنندگان سیمان، فولاد و بعضی از صنایع پوشاک، مواد غذایی، مصالح ساختمانی، دام و طیور به منظور تقویت واحدهایی که توان به روز رسانی و رقابت‌پذیری دارند.

۹- اختصاص تسهیلات بلند مدت و بدون بهره از محل صندوق ذخیره ملی به واحدهای خودروسازی که بپذیرند خودرو با کیفیت و قیمت جهانی در بازار ایران عرضه کنند.

۱۰- یکسان‌سازی فوری نرخ ارز که در صورت تحقق اجرای مفاد یک تا ۶ هیچگونه اثر تورمی نخواهد داشت. 

۱۱- توقف 3 تا 5 ساله دریافت سود تسهیلات از واحدهای تولیدی که اقدام به بازسازی و نوسازی و به روز رسانی ماشین‌آلات تولید کننده بودجه این مورد از محل مطالبات فروش نفت که در دوران تحریم‌ها در بانک های خارجی توقیف شده بود و خصوصی‌سازی واقعی بنگاه‌های دولتی می‌تواند تامین شود. 

۱۲- ایجاد فضای امنیت برای کارآفرینان و دادن شخصیت و جایگاه اجتماعی و ارزش قائل شدن برای این سرداران اقتصادی کشور بر اساس رتبه‌بندی و اهمیت هر بنگاه اقتصادی به ویژه تعداد کارگران تحت پوشش.

۱۳- ایجاد انگیزه برای بازگشت سرمایه ایرانیانی که از ترس و یا تحت فشار و یا تصور باغ سبز سرمایه خود را از کشور خارج کرده‌اند و باعث شده سهم ایجاد اشتغال میلیون‌ها جوان کشور از چرخه خارج و بیکاری در کشور به اوج خود برسد.

۱۴- مهم‌تر از همه انتخاب مدیریت‌های کشور در رده‌های مختلف براساس ارزیابی توان اقتصادی و دوری جستن از نگاه‌های جناحی و گروهی به ویژه برای پست‌های اقتصادی.

محمد حسین روشنک 
رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: