• دوشنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 967-2090-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

راهيابي عکاس نیشابوری به بخش نهایی جشنواره ملی خوارزمی

میترا زرگرانی، عکاس جوان نیشابوری به بخش نهایی جشنواره ملی خوارزمی راه يافت.

اين عكاس جوان در گفت‌وگو با ايسنا- منطقه خراسان، گفت: جشنواره خوارزمی یکی از رخدادهای مهم علمي و پژوهشی است، که جزء جشنواره‌های مهم و معتبر محسوب می‌شود و من بسيار خوشحالم که توانستم به مرحله دوم کشوری راه پیدا کنم، شركت در اين جشنواره تجربه‌های زیادی را براي بنده به همراه داشت و بودن در کنار نخبگان و داوران حرفه‌ای کشوری و... این که چه طور در 3 مرحله بتوانم از طرح‌هاي خود دفاع کنم، بسيار ارزشمند بود.

وي ادامه داد: من در این جشنواره با 4 طرح و در واقع 4 مجموعه عکس، شرکت کرده بودم؛ مجموعه  خشکسالی زاینده رود، مجموعه آرامگاه‌های خانوادگی، مجموعه مردم نیشابور و مجموعه عکس رهایی را در قالب 4 کتاب به دبیرخانه استان ارسال کردم و مرحله شهرستانی، استانی و مرحله اول کشوری را با موفقیت پشت سر گذاشتم. مرحله دوم کشوری را نيز چند روز دیگر باید دفاع کنم و بنده به عنوان تنها عکاس از استان خراسان رضوی به مرحله دوم کشوری راه پیدا کردم.

زرگراني درباره توضيح مجموعه‌هاي خود بيان كرد: مجموعه «خشکسالی زاینده رود» را در اصفهان عکاسی کردم و هدفم نشان دادن خشک شدن زاینده رود به عنوان یک اتفاق و یک فاجعه زیست محیطی در کشور بود؛ در مجموعه «آرامگاه‌های خانوادگی» قصدم نشان دادن تفاوت‌ها و شباهت‌ها در آرامگاه‌های خانوادگی و این که هر آرامگاه خانوادگی معماری خاص خودش را دارد و دکوراسیون و چیدمان داخلی آن با سلیقه و نظر بازماندگان‌شان انجام می‌شود؛ در مجموعه عکس «رهایی» سعی کردم به صورت گزارش تصویری و با نگاه بیرونی به بُعد آرامش مرگ بپردازم و  فضای ساکت و آرامی که معمولا در روزهای عادی و خلوت بر قبور و فضای اطراف آن حاکم است؛ مجموعه عکس «مردم نیشابور» در مورد سنین مختلف و مشاغل مختلف در کاروانسرای عباسی نیشابور بود، كه عکاسی پرتره انجام دادم.

وي اظهار كرد: دو سال است كه زير نظر آقاي امين‌الرعايايي به صورت حرفه‌اي به عكاسي مستند اجتماعي پرداخته‌ام و نيز سابقه كسب چندین مقام و آثار راه یافته به جشنواره‌های ملی را داشته‌ام، هم اكنون در مقطع پیش دانشگاهی رشته هنر تحصیل می‌کنم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: