• دوشنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-1714-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد:
هدف از ساماندهی تبلیغات هیأت‌ها ایجاد محدودیت نبوده است

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد گفت: هدف از ساماندهی تبلیغات هیأت‌ها ایجاد محدودیت نبوده و می‌خواستیم منظر شهری به گونه‌ای آراسته شود که پرده‌ها بهتر هم دیده شوند. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان،  احسان اصولی صبح امروز در حاشیه چهارمین جلسه علنی شورای شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های ما در حوزه فرهنگی‌اجتماعی موضوع هویت مشهد است، لذا هر کاری که بتواند این هویت را تقویت کند و فضای هویتی مشهد را گسترش دهد از آن استقبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: اما آیا در این‌که آن چیزی که در مشهد دوست‌داشتنی اتفاق افتاد، مؤید و تقویت‌کننده این پایه‌های فرهنگی و هویتی بوده است. باید مطالعه کنیم و با انجام نظرسنجی از گروهی در خواست کرده‌ایم بر روی این کار کند و براساس افکارسنجی‌های صورت گرفته ببینیم این پروژه چقدر به اهداف خود که هدف شورای پنجم بوده است، نزدیک بود. 

اصولی با اشاره به تغییرات در ساختار فرهنگی و هنری شهرداری مشهد، تصریح کرد: جایگاه معاونت فرهنگی باقی خواهد ماند اما معاون رئیس فرهنگی هم خواهد بود؛ یعنی حوزه اجرایی و برنامه‌ریزی ستادی از هم جدا نخواهد بود؛ زیرا آن جدابودن خود مقوله‌ای را  در مدیریت ایجاد کرده بود و این موضوع می‌تواند کارآمدی حوزه فرهنگی را افزایش دهد. 

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در هفته دفاع مقدس و ایام محرم، عنوان کرد: چندین سال است که بحث تبلیغات هیات مذهبی در درون شهرداری طرح شده و سازماندهی هیات‌ها و اطلاع‌رسانی آن‌ها ارتقای کیفی آن در ایام ماه محرم و صفر در شهرداری مطرح بوده اما ورودی به آن انجام نمی‌شده است. 

وی خاطرنشان کرد: ما در این دوره با ورودی که شهردار انجام دادند شاهد سازماندهی بسیار خوبی در سطح کشور هستیم و هدف ما ساماندهی و نظم‌دهی به تبلیغات هیأت‌ها است و این تبلیغات فضای و منظر شهری به گونه‌ای آراسته خواهد کرد که این پرده‌ها بهتر هم دیده شوند. 

اصولی با بیان اینکه هم‌اکنون 320 نقطه در سطح شهر برای نصب پرده‌های هیات مذهبی‌ در نظر گرفته شده است، گفت: با این حال به هیأت‌های مذهبی گفته‌ایم که اگر احساس می‌کنند نیاز به بیشتری دارند اعلام کنند تا در نقاط بیشتری مکان برای نصب پرده در نظر گرفته شود و شهرداری آمادگی کامل این کار را دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد افزود: در محرم امسال چاپ آگهی هیأت‌ها برای اولین‌بار در روزنامه شهر‌آرا به صورت رایگان در حال انجام است و همچنین درج آگهی‌های هیأت در تلویزیون‌های شهری به صورت رایگان و با هماهنگی شهرداری انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنین در شورای فرهنگ عمومی نیز از این ساماندهی استقبال شد و هدف ما از این ساماندهی به‌هیچ‌عنوان ایجاد محدودیت نبوده است و این ساماندهی نه تنها محدودیت ایجاد نمی‌کند، بلکه فضا را برای تبلیغات هیأت‌ها بازتر و نمایان‌تر می‌کند.

اصولی ادامه داد: مجوز برایچادرها و موکب‌های عزاداری نیز همان‌طور که در سطح شهر مشاهده می‌شود،  آن‌ها داده شده است و تمام پرده‌ها و بیلبوردهای که سطح شهر با توجه به ایام محرم و هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس طراحی شده‌اند و سیما و منظر شهر را برای این سه مناسبت به ویژه ایام محرم به خوبی در سطح شهر تغییر داده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: