• چهارشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-3387-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی:

جامعه به قهرمانان و الگوهای دفاع مقدس نیاز دارد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: جامعه به قهرمانان و الگوهای دفاع مقدس نیاز دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان سردار علی اکبر نجاتی که صبح امروز در آیین تکریم کتابداران ایثارگر در کتابخانه فرزانه جامع سخن می‌گفت ضمن گرامی‌داشت سی هفتمین سالروز آغاز دفاع مقدس عنوان کرد: خاطرات جنگ نباید فراموش شود چرا که ما به این الگوها و قهرمان‌ها نیاز داریم.

وی نویسندگان دفاع مقدس سرداران ادبیات خواند و افزود: از رامین رامین‌نژاد که تا کنون ده جلد کتاب از خاطرات شهدا ارتش را  نوشته است و حمید فیض آبادی که با کتاب «جنون مجنون» یاد غواصان و خاطرات جنگ را زنده کرد تقدیر می‌کنم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی ادامه داد: ما شهدای مدافع حرم را امتداد شهدای دفاع مقدس و کربلا می‌دانیم و آن‌ها را در یک مسیر و به دنبال یک هدف ارزیابی می‌کنیم.

نجاتی با تشکر از کتابخانه‌های عمومی به خاطر معرفی کتاب‌های دفاع مقدس عنوان کرد: امیدوارم با این کار در حوزه ادبیات با معرفی کتاب‌های دفاع مقدس موفق بشویم و بتوانیم حال هوای دفاع مقدس را در جامعه زنده کنیم.

در ادامه این جلسه رئیس بنیاد تعاون آجا خراسان رضوی طی سخنانی عنوان کرد: در زمان جنگ ۴۴ کشور صدام را تایید و پشتیبانی می کردند در حالی که ما در زمینه تسلیحات جنگی با کمبود مواجه بودیم.

منوچهر کهتری با اشاره به اینکه در زمان جنگ همراه گردان پیاده قوچان به مناطق‌جنگی اعزام شد، بیان کرد: با وجود سختی‌های جنگ و کمبودهایی که مردم در زمان جنگ داشتند اما مقدار زیادی خوراکی همراه ما کردند و این موضوع باعث شد مسئولیت ما در جنگ بیشتر شود.

‌وی با بیان اینکه وضعیت آبادان و خرمشهر در آن‌زمان بسیار موقعیت استراتژیکی داشت، چو ن اگر این شهرها را می‌گرفتند جنگ تمام بود، عنوان کرد: ماموریت ما در آبادان بود اما  وقتی به آنجا ‌رسیدم به ما گفتند که بنی‌صدر گفته برگردیم.

 فرمانده تیپ ۲ لشکر ۷۷خراسان در عملیات ثامن الائمه در عملیات شکست حصر آبادان افزود: من به قرارگاه رفتم و در آنجا مقام معظم رهبری گفتند نمی خواهد برگردم و مقداری به من پول داد و هلی‌کوپتر تا به مناطق جنگی بروم.

رییس بنیاد تعاون آجا خراسان رضوی عنوان کرد: امام خمینی سنگ بنایی در این کشور بنا نهادند که چنان استوار است که با وجود همه تهدیدهایی که در اطراف کشور ما وجود دارد کشورما در امنیت کامل به سر می‌برد.

 در ادامه این نشست مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با اشاره به برگزاری مراسم تشیع شهید حجی عنوان کرد: این برنامه را تقدیم می‌کنم به روح شهید حججی و شهید عباس غفرانی کتابدار شهید از شهرستان مه‌ولات.

حسین اکبری با اشاره به ایامی که پیش رو داریم، عنوان کرد: به مناسبت این ایام کتابداران باید با تاسی به امام حسین(ع) به ترویج دانایی در سطح کشور بپردازند و نقش سازنده‌ای در جامعه داشته باشند.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با بیان اینکه بایستی از محرم بهره‌برداری کنیم، عنوان کرد: موضوع اصلی ریشه‌ای ماه محرم را امام حسین(ع) قبل از این‌که از مدینه حرکت کنند و به کربلا برسند بیان کردند؛ فلسفه‌ای که  منشور حرکت  و قیام امام را بیان کرد تا هیچ شبهه‌ای برای مردم باقی نماند. 

اکبری ادامه داد: امام حسین(ع) فلسفه قیام خود را نه رسیدن به قدرت بلکه به خاطر احیای امر به معروف در جامعه و زنده کردن سیره جد و پدر بزرگوارشان عنوان کردند.

وی در ادامه با بیان اینکه ما کتاب‌داران مسئولیت سنگینی بر دوش داریم و باید از امام حسین الگو بگیریم، عنوان کرد: ما باید در راستا اهداف اهل بیت(ع) و امام حسین(ع) حرکت کنیم و برنامه‌های خود را هم برای این مسیر برنامه‌ریزی کنیم.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اگر کتاب‌دران روزانه کارهای خوبی که می‌کنند را به امام حسین(ع) تقدیم کنند و یکی از احادیث امام حسین(ع) رادر کتابخانه نصب کنند تا مراجعه‌کنندگان بیشتر با امام حسین(ع) اشنا شوند، کارهای خوبی انجام داده‌اند که جای تقدیر و حق‌شناسی دارد. 

وی با بیان اینکه در سال پیش یک میلیون مراجعه به کتابخانه‌های عمومی داشته‌ایم، گفت: برخوردِ با روی خوش با مردم و مراجعه‌کنندگان یکی از توصیه‌ها و احادیث امام حسین(ع) خطاب به ماست.

در پایان این مراسم از تعدادی از کتاب‌داران ایثارگر و دو نویسنده دفاع مقدس تقدیر شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: