• شنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-5714-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

به مناسبت فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورا

انجام رایگان آزمایش‌های پزشکی در ایستگاه پایش سلامت

معاون اجرایی نظام پرستاری مشهد از انجام رایگان آزمایش‌های پزشکی از جمله فشار خون، قند خون و... در ایستگاه پایش سلامت صلواتی خبر داد.

جواد کچویان در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه خراسان، با بیان اینکه ایستگاه نذر سلامت از طرف سازمان نظام پرستاری مشهد و با همت جمعی از پرستاران برپا شده، اظهار کرد: در ایستگاه پایش سلامت صلواتی علایم حیاتی، قد و وزن، تعیین BMI (شاخص توده بدنی)، فشار خون و قند خون زائرین امام رضا(ع) و عزاداران امام حسین(ع)  به صورت رایگان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: پس از انجام این اقدامات، مشاوره‌ای هم به افراد داده می‌شود تا در صورت نیاز برای آزمایش‌های تخصصی‌تر به مراکز درمانی مراجعه کنند.

معاون اجرایی نظام پرستاری مشهد با اشاره به برگزاری ایستگاه پایش سلامت صلواتی برای سومین سال، یادآور شد: استقبال بسیار خوب بوده است و در هر دوره از برگزاری ایستگاه پایش سلامت صلواتی حدود 2000 الی 2500 نفر مراجعه کننده داشته‌ایم.

کچویان گفت: همه افراد بر اساس تخصص خود خدمتی را در آستان امام حسین(ع) ارائه می‌دهند. پرستاران مشهد هم تخصص خود را نذر تاسوعا و عاشورا و ارائه خدمت به عزادران امام حسین(ع) کرده اند. آن‌ها خیلی با اشتیاق کار می‌کنند و علاقه‌مند هستند تخصص خود را در راه خدمت به امام حسین(ع) به عزاداران ارائه کنند.

وی افزود: نظام پرستاری مشهد به مناسبت‌های مختلف و در محل‌های گوناگون چنین ایستگاهی را برپا می‌کند، اما این ایستگاه پایش سلامت صلواتی که در حسینیه بیت‌الرقیه امام حسین(ع) برپا شده است که فقط در تاسوعا و عاشورا فعال است و از صبح تا قبل اذان مغرب ارائه خدمت می‌کند. آدرس حسینیه بیت الرقیه امام حسین(ع) بین امام رضای یک و سه است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: