• دوشنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 967-5490-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

خم شدن قامت 150 رفتگر برای جمع آوری زباله‌های ظروف نذری در کاشمر

همزمان با ایام محرم به ویژه روزهای تاسوعا و عاشواری حسینی سفره‌های نذری در شهر کاشمر همچون سایر نقاط ایران اسلامی پهن می‌شود ایستگاه‌های صلواتی چای و شیر و شربت در نقاط مختلف شهر برپاست اما متاسفانه با پایان مراسم عزاداری شاهد این هستیم که ظرف‌های یک بارمصرف  نذری زیر پای عزاداران چهره نازیبایی به شهر می‌دهد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، هرچند طی چهار سال اخیر تنها سازمان مردم نهاد محیط‌زیست کاشمر جهت پاکسازی محیط شهری در روزهای تاسوعا و عاشورا وارد عمل می‌شود و در کنار رفتگران به جمع آوری ظروف یک بار مصرف نذری در شهر اقدام می‌کند اما اگر عزاداران دقت کنند و در ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست دقت بکوشند و هرکدام از آن‌ها ظرف یک بار مصرف نذری شان  را در خیابان جمع کنند اجازه نمی دهند قامت رفتگری ساعت‌ها پس از برپایی مراسم عزاداری برای پاکسازی شهر خم شود.

خوشبختانه امسال هم با برپایی همایش همیاران پاکبان در کاشمر توسط سازمان مردم نهاد شهریاران جوان ترشیز چهره شهر به ویژه در مسیر حرکت دسته های عزاداری در میدان مرکزی و حدفاصل خیابانهای قائم و مدرس شهر کاشمر پاک‌سازی شد.

در این خصوص سعید دیده بان از اعضای این سازمان و مسئول اجرای طرح به ایسنا، گفت: برای چهارمین سال تعدادی از دوستداران محیط زیست در قالب کمیته محیط زیست سازمان مردم نهاد شهریاران جوان ترشیز به منظور پاکسازی محیط شهری در ایام تاسوعا و عاشورای وارد عمل شدند و از ساعت 9 صبح تاسوعا و عاشورای حسینی تا ساعت 13 با کمک جمعی از علاقمندان به پاکیزگی محیط زیست نسبت به جمع آوری زباله و ظروف یکبار مصرف در سطح شهر و کوچه و در مسیر حرکت دسته‌های عزاداری اقدام نمودند.

جعفر سلیمانی شهردار کاشمر نیز در همین خصوص در گفت‌وگو با ایسنا گفت: برای پاکسازی شهر از زباله ها و ظروف یک بار مصرف نذری روزهای عاشورا و تاسوعا دو شرکت پیمانکار طرف قرار داد شهرداری درحال آماده باش هستند و قریب 150 نفر پشتیبانی و نظافت شهر را برای رفاه حال عزاداران برعهده دارند.

وی اظهار کرد: پیمانکاران خدمات شهری موظف شدند در نظافت و جمع آوری ضایعات و زباله های ناشی از عرضه نذری ها در سطح شهر نهایت تلاش خود را انجام دهند.

به گفته سلیمانی، 150 نفر نیروی انسانی به میزان هزار و 800 نفر ساعت برای پاکسازی و نظافت در روز تاسوعا و عاشورا در نظر گرفته شده است.

شهردار کاشمر افزود: با پیش بینی های لازم انجام شده، علاوه بر پاکسازی مسیر حرکت دسته‌های عزاداری و فضاهای پیرامونی آن، پیمانکاران خدمات شهری در این ایام آماده خدمات‌رسانی هستند.

وی تصریح کرد: هرچند تعدادی از جوانان علاقمند به محیط زیست به کمک رفتگران آمده و نسبت به جمع‌آوری زباله‌ها و ظروف نذری یک بار مصرف همکاری دارند اما از مردم انتظار می‌رود از ریختن ظروف نذری در خیابان‌ها و معابر که چهره شهر را زشت می‌کند خودداری نمایند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: