• چهارشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 967-4885-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

با اشاره به گزینه‎های مطرح برای استانداری خراسان رضوی؛

عبایی‌: گزینه‌ای که مورد تایید اصلاح‌طلبان نبود از رده خارج شد

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: یکی از گزینه‌های موردنظر وزارت کشور در سه یا چهار هفته پیش که شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان با آن موافق نبودند از رده خارج شد.

مهدی عبایی خراسانی در گفت‌و‌گو با ایسنا‌-‌منطقه خراسان، اظهار کرد: در استان خراسان رضوی به دلیل اهمیت استراتژیک و گستردگی، استحکام جایگاه روحانیت و حوزه علمیه در استان و نیز حضور رجال، شخصیت‌ها و نخبگان علمی همواره ملاحظات خاصی در خصوص انتصاب استاندار درنظر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه در دوره اول دولت آقای روحانی خراسان رضوی تقریبا آخرین استانی بود که استاندار برای آن تعیین شد، عنوان کرد: امسال تصمیم بر این بود که در آغاز دوره دوم در مدت زمان یک ماهه انتصابات و تغییرات وزارت کشور انجام شود و تا ابتدای مهرماه پایان یابد اما ظاهرا باز هم خراسان رضوی یکی از آخرین استان‌ها خواهد بود.

عبایی خراسانی گفت: شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان بر اساس وظیفه‌ای که همواره احساس کرده است به محض اطلاع از اینکه در استان نیز تغییراتی مدنظر است، به دلیل اهمیت مسئله و نیز مطالبات مردمی که به آقای دکتر روحانی و لیست امید در شوراها رأی دادند در دو جلسه به طور کامل وقت خود را به تغییرات لازم در استان و به خصوص تغییر استاندار اختصاص داد. 

وی افزود: در جلسه اول که دو هفته قبل برگزار شد، کمیته‌ای ۱۰ نفره تعیین شد که روند تغییرات و گزینه‌های موردنظر را مطالبه و به شورا اعلام کند. جمع‌بندی نشست کمیته به این صورت بود که شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان یک یا چند گزینه اصلاح‌طلب را برای استانداری خراسان رضوی تعیین کنند.

این عضو شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان با بیان اینکه یکی از گزینه‌های شورا حفظ استاندار محترم است، تصریح کرد: لیستی به شورا ارائه و به رأی گذاشته شد و تصمیم بر این شد که این مطالبه با وزارت کشور و نهادهای لازم در تهران در میان گذاشته شود که اگر وزارت کشور به گزینه‌های دیگری برسند، باب مذاکره باز باشد  و شورا از طریق همین کمیته یا تعدادی از اعضا و مسئولین خود بتوانند با این گزینه‌ها هم صحبت کنند و خواست جمعیتی که در انتخابات گذشته رأی دادند را با وزارت کشور و کاندیداها در میان بگذارند.

عضو اتحاد ملت خراسان رضوی گفت: در جلسه دوم افراد زیادی به عنوان کاندیدا مطرح بودند اما برخی با وجود رأی بالا تمایلی به قرار گرفتن در لیست نداشتند، افرادی چون آقای غلامرضا انصاری و  جناب نوروزیان فرماندار فعلی شهر مشهد. در نهایت لیستی سه نفره با اکثریت آرا استخراج شد. نفر اول جناب آقای مهرعلیزاده استاندار اسبق خراسان رضوی، نفر دوم آقای مهندس حسین امینی استاندار اسبق سیستان و بلوچستان و رئیس ستادهای آقای روحانی در استان خراسان رضوی و نفر سوم جناب هادی پژوهش معاون استانداری استان در دوره اصلاحات و معاون سیاسی اجتماعی فعلی استان فارس، بودند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه انتظارات از دولت و کابینه برای استان خراسان رضوی بسیار بالاست، افزود: خراسان رضوی در گذشته از توسعه عقب مانده، امکانات و ظرفیت‌های بالایی داشته که از آن استفاده نشده و متأسفانه از نظر نیازها و آسیب‌های اجتماعی آمار بسیار تکان‌دهنده‌ای دارد. 

عبایی خراسانی با اشاره به اینکه یکی از گزینه‌های موردنظر وزارت کشور در سه یا چهار هفته پیش که شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان با آن موافق نبودند از رده خارج شد، خاطرنشان کرد: در این خصوص وزارت کشور تنها فعالین سیاسی را در نظر نمی‌گیرد، علما، روحانیون، نخبگان و دانشگاهیان و خواست‌های آن‌ها  و شرایط را نیز در نظر می‌گیرد. وزرا و کابینه نیز که راجع به توسعه استان نظر دارند نیز مطرح هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: