• شنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 967-5585-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

/آسیب‌های سیاسی شورای پنجم/

جوادی‌حصار: حامیان لیست امید برای پیروزی نهایی بر رفتار اعضای شورا نظارت کنند

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: شفافیت و پایبندی به تعهدات قانونی خود و استفاده از نیروهای متخصص و تیم های کارشناسی زبده برای برنامه‌ریزی و نظارت بر امور شهر و شهرداری دو مسئله‌ای است که نقاط ضعف یک دستی سیاسی شورای شهر پنجم را کاهش می‌دهد.

محمد‌صادق جوادی‌حصار در گفت‌و‌گو با ایسنا‌-‌منطقه خراسان، با اشاره به اینکه یک‌دست بودن طیف سیاسی شورای شهر پنجم مشهد هم می‌تواند نقطه قوت و هم نقطه ضعف باشد، اظهار کرد: اما صرفا یک‌دست بودن شورا نباید عامل ضعف آن تلقی شود.

وی افزود: هر فردی در حوزه وظایف و اختیاراتی که برعهده‌اش گذاشته شده باید به وعده‌های انتخاباتی خود عمل کند و با مردم صادق باشد. حتما برای مباحث شهر از تیم‌های متخصص کمک گیرند، زیرا تمام تخصص‌ها در شورای شهر جمع نمی‌شوند و همه نیاز‌های شهر صرفا توسط اعضای شورا پاسخ داده نخواهد شد، بلکه شورا باید مسائل و مشکلات شهر را مدیریت کلان کند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: یک‌دست بودن زمانی آفت خواهد بود که با سوء‌تفاهم به قضیه نگاه شود و تصور شود که این تیم در برابر خطاها، لغزش‌ها، کاستی‌ها، عدم مدیریت‌ها و سوء‌استفاده‌ها چشم‌پوشی می‌کنند، مسائل خود را از مردم پنهان می‌کنند و چون یک تیم و با هم هستند به مسائل جناحی و تیمی خود بیشتر از مسائل شهر اهمیت می‌دهند، در آن زمان یک تیم بودن می‌تواند آفت و سم باشد.

وی افزود: در میان اعضای شورای پنجم تا‌کنون رگه‌هایی از این مسائل به وضوح دیده نشده و مردم هم نباید اجازه دهند که چنین اتفاقی بیفتد. اعضا، هواداران و حامیان لیست امید در مشهد همان‌گونه که برای پیروزی از لیست حمایت کردند، باید برای پیروزی در مرحله نهایی از رفتار و اعضای آن در شورای شهر مراقبت و بر رفتار آن‌ها نظارت کنند.


جوادی‌حصار با بیان اینکه پیروزی اصلاح‌طلبان در مشهد در مرحله مقدماتی که کنار زدن رقیب و جایگزینی بود، اتفاق افتاد، تصریح کرد: پیروزی حقیقی و واقعی هنگامی اتفاق می‌افتد که اعضای شورای شهر در پایان چهار سال کارنامه موفق و روشنی از خدمت‌رسانی به مردم و برنامه‌ریزی و برنامه‌سازی برای توسعه پایدار شهر ارائه دهند، برای رسیدن به این پیروزی حامیان و همراهان لیست امید باید همان‌گونه که تلاش کردند تا این لیست پیروز شود، باید بیشتر از آن تلاش کنند تا برنامه‌ها اجرایی و نظارت‌ها واقعی شود، شهرداری و شورا خدمات واقعی و حقیقی به مردم ارائه دهند و تخلفات چشم‌پوشی نشود و اجازه داده نشود اتفاقاتی رخ دهد که بعدا قابل دفاع نباشد و به ناکامی و عدم موفقیت منجر نشود.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در خصوص نگرانی‌های هم‌افزایی، خاطر‌نشان کرد: یکی از نگرانی‌ها این است که به مرور زمان حامیان شورای شهر و لیست امید از ادامه همکاری و همراهی نا‌امید و خسته شوند. نگرانی دیگر این است که اعضای شورای شهر از همراهی، مراقبت و نظارت جریان‌های حامی شورا احساس استغنا و بی‌نیازی کنند. این موارد باعث می‌شود که این هم‌افزایی اتفاق نیفتد، مردم از شورای شهر حمایت لازم را نکنند و نظارت لازم و کافی در محدوده شهرداری‌ها، عملیات شهردار و عوامل شهرداری نشان ندهند.

جوادی حصار گفت: اعضای شورای شهر، عوامل اجرایی، فرهنگی، سیاسی و فنی که در شهرداری مستقر خواهند شد و نیز تیم‌های حمایت‌کننده از لیست امید باید به آینده  درخشان‌تری فکر کنند و این مهم زمانی محقق می‌شود که علاوه بر همراهی، هم‌دلی، هم‌گروهی و هم‌افزایی جریانی یعنی حامیان اعتدال و اصلاحات در مشهد بتوانند افراد جدیدتری را به حمایت از رفتارهای شورای شهر مجاب کنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود:  افرادی که مخالف و منتقد بودند نیز با مشاهده رفتار‌های خردمندانه و قانونی و با مدل مدیریتی که در شهرداری اجرا خواهد شد امیدشان به جریان اصلاح‌طلب، حامیان دولت و اعتدالیون بیشتر می‌شود و به اردوگاه حامیان شهر و شهرداری می‌پیوندند، یعنی برنامه‌های شهری اصلاح‌طلبان و مدیران شهری مشهد جمعیت زیادتری اضافه شوند، در این صورت هم‌افزایی کامل خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: