• شنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-3584-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

استاندار خبر داد

افزایش 175 هزار نفری اشتغال استان تا پایان تابستان امسال

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه براساس آخرین آمار سازمان برنامه و بودجه استان در آخر تابستان سال جاری  از 2 میلیون و 100 هزار اشتغال عبور کرده، تصریح کرد: بر اساس این آمار حدود 175 هزار فرصت شغلی جدید نسبت به سال گذشته در استان بیشتر ایجاد شده است. این امر نشان‌دهنده ظرفیت بالای استان در هدفگذاری‌های اشتغال است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان علیرضا رشیدیان، صبح امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی در استانداری اظهار کرد: امیدواریم شرایط سکونت مردم در روستاها به نحوی باشد که تا پایان برنامه ششم شاهد رشد روستاها و جمعیت روستایی باشیم. اگر در این حوزه مناسب عمل کنیم، روستاها رونق بیشتری خواهند گرفت.

وی ادامه داد: سناریوی سومی که برای رشد نرخ اشتغال استان پیش‌بینی شده، منطق مناسب‌تری دارد و این حد میانه را دارد البته تغییرات جزئی نیز می‌تواند در این سند داشته باشد. 

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: موضوع اشتغال و تولید در استان مهم‌ترین مساله ما در سال‌های اخیر بوده و براساس آخرین آمار سازمان برنامه و بودجه استان در آخر تابستان سال جاری  از 2 میلیون و 100 هزار اشتغال عبور کرده‌ایم که حدود 175 هزار فرصت شغلی جدید نسبت به سال گذشته بیشتر شده است. این امر نشان‌دهنده ظرفیت بالای استان در هدفگذاری‌های اشتغال است. البته در ماه‌های پاییزی معمولا در حوزه کشاورزی و خدمات زیربنایی تهدیداتی داریم.

رشیدیان تصریح کرد: به همین جهت خواهش ما از مدیریت بحران استان و سایر دستگاه‌ها، مدیریت این بحران هاست. البته از تابستان سال گذشته تاکنون بحران‌های زیادی را پشت سر گذاشته‌ایم. به عنوان نمونه در سال گذشته بخش کشاورزی ما 865 میلیارد تومان در اثر سرما آسیب دید و تولید برخی محصولات به نصف کاهش یافت. امیدواریم با سرمایه‌گذاری‌های حوزه صنعت، خدمات، گردشگری، زیارت، کشاورزی و... بتوانیم به هدف خود برسیم.

وی با بیان اینکه در سفر اخیری که به قزاقستان و تاتارستان داشتیم، به نظر می‌رسد ظرفیت‌های همکاری و توسعه صادرات و اشتغال استان در این همکاری ها وجود دارد، عنوان کرد: حدود 10 هزار و 500 میلیارد تومان از حجم سرمایه‌گذاری های استان از بخش صنعت و بیش از 5000 میلیارد تومان آن از حوزه خدمات صورت گرفته است. امیدواریم بتوانیم در سال 96 رشد مناسبی در حوزه تولید و اشتغال داشته باشیم و بعد از آن روند کم فشارتری را دنبال کنیم. 

استاندار خراسان رضوی گفت: کمک‌های فنی اعتباری علاوه بر 24 میلیارد تومان که وجود دارد، 20 هزار میلیارد تومان نیز برای توسعه اشتغال و 10 هزار میلیارد تومان هم برای طرح‌های روستایی در کشور در نظر گرفته شده است که سود 6 درصد دارد که با این اعتبارات به روستاییان توجه بیشتری شده است. امید است که با همت صنایع در بخش‌های مختلف سریع‌تر این سهمیه جذب شود. 

رشیدیان با اشاره به اینکه برای نظارت بر هزینه این تسهیلات آیین‌نامه‌ای در نظر گرفته شده و همچنین کمیته‌ای در این خصوص مسئولیت دارد که کمیته نظارتی متشکل از این دستگاه‌ها برای نظارت و پایش این پروژه‌ها در نظر گرفته شده، اظهار کرد: به نظر می‌رسد با این حجم پولی که از هفته‌های آینده آن را اعطا می‌شود، در 6 ماهه دوم نیز شاهد رونق تولید باشیم. 

وی اضافه کرد: صنایع ما و بخش کشاورزی و خدمات استان نیازمند این کمک‌ها بوده و امیدواریم این تسهیلات ظرفیت بیشتری برای بخش خصوصی ایجاد کند که سرمایه‌گذاری بیشتری را داشته باشد. البته تسهیلات دیگری برای ایجاد اشتغال به صورت فردی و کوچک نیز در نظر گرفته شده است. 

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه استان ما استانی با محوریت زیارت و گردشگری حلال است، تاکیدکرد: با توجه به هدف‌گذاری توسعه زیارت استان امیدواریم این مساله مورد توجه دستگاه‌ها قرار گیرد و این پیوست زیارت در برنامه‌ها مورد توجه قرار گیرد. برخی از مراکز هستند که در استان تولید فکر می‌کنند، مانند جلسات گروه‌های دانشگاهی و حوزوی یا مجلس بانوان استان و... هستند. همین مجمع مشورتی زنان ظرفیت زیادی در حوزه دانایی دارد. می‌توان از پیشنهادات این‌ها بهره برد و می‌توانند در جلسات از پیشنهادات آن‌ها بهره برد همچنین می‌توان این مساله را برای جوانان داشت. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: