• یکشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 967-6691-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

یک راهنمای تورهای گردشگری:

مردم هنوز با اقامتگاه‌های بوم‌گردی ناآشنایند

یک راهنمای تورهای گردشگری گفت: اگر نظرسنجی از همشهری‌های خود درباره اقامتگاه‌های بوم‌گردی در خراسان رضوی بگیرید حتی اسم این اقامتگاه‌ها را نیز تاکنون نشنیدند و علت این امر به عدم اطلاع‌رسانی برمی‌گردد.

پوریا کریمیان اقبال در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: اقامتگاه‌های بوم‌گردی یک پدیده جدید در کشورمان به شمار می‌رود که در روستاهای کوچک و حومه شهرهای بزرگ ایجاد شدند، اما زیرساخت‌های این اقامتگاه‌ها سالیان خیلی دور در کشورهای دیگر ایجاد شد.

این راهنمای تورهای گردشگری خاطرنشان کرد: اقامت در مراکز بوم‌گردی حسی را به توریست می‌دهند که متفاوت از اسکان در هتل است، گویی گردشگران به میهمانی رفته باشند و میزبان در این اقامتگاه‌ها مانند میهمان خویش از مسافران پذیرایی می‌کند.

وی گفت: برخی از این اقامتگاه‌ها را می‌توان از طریق وب‌سایت رزرو کرد که البته تصور می‌کنم استثناء هستند. باید اشاره کرد که حلقه ارتباطی مدونی در استان بین تورگردانان و این اقامتگاه‌ها وجود ندارد، در حالی که استان‌های فارس و اصفهان در این زمینه از ما جلوتر هستند.

کریمیان اقبال با بیان اینکه بخش دولتی در زمینه تبلیغات از این اقامتگاه‌ها حمایتی نمی‌کند، افزود: مسافرانی که به ایران سفر می‌کنند اغلب این اقامتگاه‌ها را نمی‌شناسند مگر اینکه میهمانی که قبلا به این اقامتگاه‌ها رفته برای افراد دیگر تعریف کرده باشد و در اصلاح تبلیغ دهان به دهان صورت گرفته است.

وی در خصوص حمایت دولت گفت: به عنوان مثال وقتی که وارد فرودگاه بانکوک می‌شوید، با تعداد نامحدود نقشه‌های رنگارنگ رایگان، متفاوت و پر از عکس را مواجه می‌شوید که جاذبه‌های شهرها و مناطق بوم‌گردی و حتی جاذبه‌های شهرهای بسیار دور را می‌توانید در آن‌ها مشاهده کنید و این، نوعی از حمایت دولتی است.

این راهنمای تورهای گردشگری ادامه داد: گردشگران داخلی نیز با کمبود اطلاعات مواجه هستند و اگر نظرسنجی از همشهری‌های خود درباره این اقامتگاه‌ها بگیرید حتی اسم این اقامتگاه‌ها را نیز تاکنون نشنیدند و علت آن به عدم اطلاع‌رسانی برمی‌گردد.

وی با بیان اینکه میزان اقامت مسافر در مشهد از پنج شب به حدود دو شب کاهش یافته است، افزود: این مساله اشغال مراکز اقامتی را تحت تاثیر قرار داده است و به عدم رونق برخی مراکز گردشگری منجر شده است.

کریمیان اقبال درباره شهرستان‌هایی که بیشتر گردشگران خارجی به آن‌ها سفر می‌کنند گفت: تورگردانان در صورتی که گردشگران فرصت داشته باشند سفر به نیشابور و کلات را در اولویت قرار می‌دهند و گردشگران خارجی در این دو شهر از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بازدید می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: