• یکشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 967-6185-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان خراسان رضوی:

استمرار "شورای اصلاح‌طلبان" خسارات جبران‌ناپذیری به جریان اصلاح‌طلبی می‌زند

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی اصلاح طلبان خراسان رضوی گفت: استمرار فعالیت‌های "شورای اصلاح‌طلبان" که به عنوان سازوکاری موقت در انتخابات 29 اردیبهشت ماه ایجاد شد، موجب خسارت جبران‌ناپذیری به بدنه اجتماعی جریان اصلاح‌طلبی، احزاب و اعتماد عمومی به آنان خواهد شد.

قاسم غفوری در گفت‌و‌گو با ایسنا‌-‌منطقه خراسان، اظهار کرد: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان که شامل ۳۰ حزب و تشکل اصلاح‌طلب است، قریب به ۲۰ سال از زمان تشکیل آن می‌گذرد و در این مدت این جبهه فراگیر حزبی مرکز ثقل و محور تعاملات، هماهنگی‌ها و تصمیمات استان بوده و هست.

وی افزود:  این جبهه تاکنون اقدامات شایسته و قابل دفاعی در راستای همگرایی جریان اصلاح‌طلبی اتخاذ کرده  است، اما شورای اصلاح‌طلبان یک سازوکار موقت انتخاباتی که اعضای آن را احزاب شورای هماهنگی و اشخاص حقیقی تشکیل می‌دهند، معرفی کردند. 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب عنوان کرد: شورای اصلاح‌طلبان مطابق مصوبه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در موسم انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر سال ۹۶ در قالب کمیته انتخابات شورای هماهنگی به عنوان سازوکاری موقت تشکیل گردید.

غفوری با بیان اینکه استمرار این تشکل موقت به دو دلیل موجب خسارت جبران‌ناپذیری به بدنه اجتماعی جریان اصلاح‌طلبی احزاب و اعتماد عمومی خواهد شد، تصریح کرد: دلیل اول این است که استمرار این تشکل موجب نقض مصوبه شورای هماهنگی و روی‌گردانی از قانون خواهد شد. با وجود هشدارهای لازم به هیئت رئیسه این تشکل مبنی بر نقض مصوبه شورای هماهنگی هنوز جلسات و مصاحبه‌هایی با عناوین رئیس و نایب رئیس شورای اصلاح‌طلبان در فضای رسانه به چشم می‌خورد، با توجه به اینکه احترام به قانون خط قرمز جریان اصلاح‌طلبی است، ادامه این روند موجب تضعیف جریان اصلاح‌طلبی استان خواهد شد.

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان گفت: متأسفانه امروز برخی از منتقدین به عملکرد دولت احمدی‌نژاد مبنی بر بی‌اعتنایی به قانون همین مسیر اشتباه را در پیش گرفته‌اند. این خطاهای مشابه به نتایج مشابه خواهد انجامید.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص دلیل دوم عنوان کرد: در ترکیب شورای موقت اصلاح‌طلبان اشخاص حقیقی در کنار احزاب حضور دارند و ادامه این سازوکار موجب شأن و جایگاه پیدا کردن اشخاص در مقابل احزاب خواهد شد.

غفوری با بیان اینکه این روند دقیقا مخالف تفکر اصیل اصلاح‌طلبی است که به تقویت احزاب و فرهنگ تحزب می‌اندیشد، افزود: اصلاحات ناطقی و گفتاردرمانی باید به اصلاحات منطقی تغییر هویت دهد. اصلاح‌طلبی صرفا ادعا نیست. امروز مردم عملکرد ما را مورد ارزیابی قرار می‌دهند، نباید به خاطر منافع زودگذر فردی و جناحی مصالح عمومی را نادیده بگیریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: