• یکشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-3784-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

ارائه زمینه‌های مشترک همکاری بین ایران و مکزیک

در سفر اخیر هیات تجاری کشور مکزیک به مشهد، زمینه های مشترک فعالیت بین دو طرف مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان صبح امروز نشستی مشترک بین اعضای اتاق بازرگانی خراسان رضوی و هیات اقتصادی از کشور مکزیک برگزار شد که در این نشست اعضای این هیات اقتصادی به معرفی ظرفیت ها و توانمندی های خویش برای اشتراک گذاری و همکاری مشترک با ایران پرداختند.

در ابتدای این نشست سباستین لاتاپی، یکی از از عضای این هیات اقتصادی، اظهار کرد: ما به بررسی زمینه های ارتباط گیری با ایرانیان در حوزه های مختلف پرداخته ایم چرا که ایران کشور قدرتمندی است و در زمینه های مختلف فعالیت دارد. فعالیت ما در حوزه پزشکی، بهداشت و درمان بوده است و می خواهیم در طراحی بیمارستان و تهیه زیرساخت های آن با ایران همکاری داشته باشیم. 

وی ادامه داد: ما طراحی سیستم های بیمارستانی از ابتدای ساخت تا بهره برداری را ارایه می کنیم. این باعث خوشحالی است که با فعالان این حوزه در ایران همکاری داشته باشیم. 

در ادامه یکی دیگر از اعضای هیات تجاری و فعال در زمینه نانو تکنولوژی با بیان اینکه هدف و برنامه ما ارایه کمک ها و راه حل های تکنولوژیکال در همه زمینه هاست، گفت: ما محصولات متنوعی به کارخانجات در حوزه های پتروشیمی، رنگ ها و پوشش ها، البسه،شوینده ها و... ارائه می دهیم. 

همچنین فعالیت در زمینه ساخت و ساز و اتومبیل یکی دیگر از زمینه های فعالیت این هیات اقتصادی بود که نماینده آن در این خصوص عنوان کرد: یکی از فعالیت های ما ارتقای عملکرد خوردروهاست. ما در زمینه ارتقای خودروها مانند سیستم های پلیسی، اورژانسی و... فعالیت داریم. تاکنون 36 نوع خودرو برای صنایع نظامی به صورت ضدگلوله تولید کرده ایم. همچنین ما در حوزه فعالیت های تولید اتومبیل های نظامی کار کرده ایم. 

وی ادامه داد: ما برای سیستم های حمل و نقل نیز پلت فرم های خاصی طراحی کرده ایم و به طراحی سیستم های خودروهای ورزشی و موتور آن نیز اشتغال داریم. طراحی اتاق های امن برای بانک ها و صندوق های امانات نیز یکی دیگر از حوزه های فعالیتی ماست. همچنین ما توانایی ارایه این خدمات برای ایران را نیز داریم و می توانیم تجهیزات این ماشین آلات را در ایران نیز طراحی کنیم.   

امانوئل گارسیا، مدیر عامل یکی دیگر از شرکت های مکزیکی، در این نشست اظهار کرد: ما در شرکت خود وظیفه مشاوره به دولت ها و صنایع در تمام دنیا را بر عهده داریم. تمرکز اصلی ما ارایه مشاوره و برنامه راهبردی در حوزه رفاه اجتماعی، توسعه ثروت، سیاست های وابسته به اقتصاد، توریسم و فرهنگسازی در این حوزه و... است.

وی اضافه کرد: ما در زمینه های هنر، صنایع دستی، تولید ادویه، تکنولوژی بیماران دیابتی، ایجاد رستوران و کافی شاپ، برندسازی و ایجاد رستوران های زنجیره ای و... نیز فعالیت داریم. ما 3500 نوع محصول مختلف در زمینه های مختلف تولید می کنیم که این محصولات عمدتا در حوزه صنایع و محصولات فضایی و هواپیمایی، محصولات بتنی، فعالیت در زمینه راه و صنایع وابسته به پل ها و فعالیت در زمینه صنایع وابسته به نفت و گاز است.

گارسیا خاطرنشان کرد: ما همچنین در حوزه امنیتی و تولیدات سنگین ضد گلوله، توسعه زیرساخت های ارتباطی، مانیتورینگ زلزله، تولید نگهدارنده ها و سردخانه ها و همچنین سیستم های پخت و پز فعالیت داریم.

امیل نمه، نماینده شرکت هولدینگ مثلث طلایی محصولات کشاورزی، به عنوان یکی دیگر از همراهان این هیات گفت: ما آمادگی سرمایه گذاری در مناطق آزاد را داریم.

این هفتمین هیات اقتصادی از کشور مکزیک است که به ایران سفر می کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: