• یکشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-3984-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

مسئول امور بین الملل اتاق بازرگانی استان:

سطح مبادلات تجاری با مکزیک حدود 400 میلیون دلار است

مسئول امور بین الملل اتاق بازرگانی خراسان رضوی در خصوص میزان مبادلات تجاری ایران و مکزیک عنوان کرد: عمده مبادلات ما با این کشور در سطح 300 تا 400 میلیون دلار است که این مبادلات عمدتا در حوزه نفت و گاز است. البته این سرمایه گذاری ها در حال توسعه است و دولت نیز اقدام خوبی کرده تا این سرمایه ها وارد کشور شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان منوچهری در حاشیه نشست هیات اقتصادی مکزیک در اتاق بازرگانی خراسان رضوی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تلاش ما ایجاد یک ارتباط اقتصادی بین مکزیک و ایران هستیم. مکزیک کشوری است که علاقه به همکاری با آسیا و اروپا دارد. حضور این هیات اقتصادی به گونه ای است که علاقه مند به همکاری با ایران بوده و مایل به توسعه همکاری با ایرانیان هستند.

وی ادامه داد: این هفتمین هیاتی است که از این کشور به ایران سفر می کند و هر بار نیز نتایج خوبی عاید ما می شود. یکی از مشکلات ما در ارتباط گیری با کشور مکزیک فاصله زیاد آن با کشور ما در حدود 14 هزار کیلومتر است. 

منوچهری در خصوص میزان مبادلات تجاری ایران و مکزیک عنوان کرد: عمده مبادلات ما با این کشور در سطح 300 تا 400 میلیون دلار است که این مبادلات عمدتا در حوزه نفت و گاز است. البته این سرمایه گذاری ها در حال توسعه است و دولت نیز اقدام خوبی کرده تا این سرمایه ها وارد کشور شود.

مسئول امور بین الملل اتاق بازرگانی خراسان رضوی با بیان اینکه تولید در ایران بسیار ارزان تر از سایر کشورهاست، گفت: یکی از اهداف ما این است که تولید محصول مشترک با این کشور داشته باشیم. یکی از علل کم بودن تراز تجاری بین دو کشور این است که باید دو کشور در مناسبات خود به راهبردهای برد برد برسند. در این راستا باید افراد به درستی با یکدیگر ارتباط داشته باشند. این هیات های اقتصادی هم علاقه به خرید و هم علاقه به فروش دارند.

وی اضافه کرد: همچنین سعی بر این داریم که گردشگری بین دو کشور را آغاز کنیم. گردشگری در ایران برای مکزیک جذابیت زیادی دارد و خود مکزیکی ها نیز اعتقاد داشتند که ایران جذابیت زیادی برای مکزیکی ها دارد. خوشبختانه چون فرهنگ مصرف آن ها به ما نزدیک است، بازار خوبی برای ما دارند. این امر در پسته و زعفران به خوبی دیده می شود. 

منوچهری در خصوص توسعه روابط با مکزیک برای مبادلات زعفران خاطرنشان کرد: در مورد زعفران و مبادلات در این زمینه پیشنهاداتی به طرف مکزیکی داده ایم و صادرکنندگان ما با آن ها در ارتباط هستند. مکزیکی ها مصرف ادویه بالایی دارند. در آینده ای نزدیک مکزیک جزو واردکنندگان زعفران ما خواهد بود. 

مسئول امور بین الملل اتاق بازرگانی خراسان رضوی بیان کرد: این نشست ها کوتاه است و توقعی مبنی بر شکل گیری همکاری های تجاری وجود ندارد. در آینده این مذاکرات ادامه میابد و قطعا آن ها با تاجران ما در ارتباط خواهند بود و این ارتباط حفظ خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: