• یکشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-4084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

خرید تضمینی 4727 تن دانه‌های روغنی در خراسان رضوی

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 گفت: در سال جاری بالغ بر 4727 تن دانه های روغنی کلزا و گلرنگ در خراسان رضوی از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری و ذخیره سازی گردیده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 حمیدرضا نوری گفت: خرید دانه های روغنی کلزا از اواخر اردیبهشت ماه و خرید تضمینی دانه های روغنی گلرنگ از اوایل مرداد ماه در استان خراسان رضوی آغاز شده است.

وی افزود: تا کنون 4698 تن کلزا طی 933 محموله و 30 تن گلرنگ طی 7 محموله تحویل مراکز خرید تضمینی دانه های روغنی استان گردیده است.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 در خصوص ارزش ریالی محصولات خریداری شده عنوان کرد: وجوه دانه های روغنی کلزا به ارزش 127 میلیارد و 523 میلیون ریال به صورت کامل به حساب کشاورزان واریز شده و 776 میلیون ریال بابت دانه های روغنی گلرنگ نیز به زودی به حساب گلرنگ کاران استان واریز خواهد شد.

نوری قیمت پایه خرید تضمینی کلزا را با 2 درصد ناخالصی و 10 درصد رطوبت 27 هزار 830 ریال عنوان کرد و ادامه داد: دانه های روغنی گلرنگ نیز با 2 درصد ناخالصی و 9 درصد رطوبت با قیمت پایه 26 هزار و 186 ریال خریداری خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر خرید تضمینی دانه های روغنی کلزا در استان خراسان رضوی خاتمه یافته است، خاطرنشان کرد: خرید دانه های روغنی گلرنگ در مراکز تعاون روستایی استان به عنوان مراکز خرید تضمینی این محصول کماکان ادامه دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: