• دوشنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-4584-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رییس اتاق اصناف مشهد:

نظارت بر بازار در ایام محرم به صورت تخصصی برگزار می‌شود

رییس اتاق اصناف مشهد گفت: نظارت بر بازار در دو بخش بازرسی‌های نوبه‌ای و دوره‌ای است اما یکسری بازرسی‌ها در مناسبت‌هایی مانند ایام محرم به صورت خاص و تخصصی برگزار می‌شود.

محمود بنانژاد در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: در این ایام بر نظارت بر بخش‌های غذاهای نذری، حبوبات، برنج و... به صورت تخصصی وقت می‌گذاریم و این بخش‌ها را به صورت بازرسی نوبه‌ای رسیدگی می‌کنیم.

وی ادامه داد: مثلا در ایام دهه آخر صفر زائران پیاده وارد شهر می‌شوند و ما حوزه اقامتی آنان را بررسی می‌کنیم. در این مدت به بازدید این مراکز نیز می‌رویم و در همان محل به شکایت زائران رسیدگی می‌شود. 

بنانژاد خاطرنشان کرد: در ایام محرم هم مسایل مرتبط با مواد غذایی و حتی بهداشت نیز مورد نظارت قرار می‌گیرد و با بعضی از واحدهایی که موادی را بدون در نظر گرفتن موازین بهداشتی تولید می‌کنند نیز برخورد خواهیم داشت.  

وی تصریح کرد: ما یک حوزه ساماندهی داریم که براساس آن متخلفینی که پروانه فعالیت ندارند، با آن‌ها برخورد می‌‌شود. ما در این بخش نیز ورود پیدا کردیم و اخطار دادیم و تعدادی از این واحدها را نیز پلمپ کرده‌ایم. 

رییس اتاق اصناف مشهد با بیان اینکه براساس قانون نظام صنفی برخورد با واحدهای متخلف با خود واحدهاست، عنوان کرد: این واحدها همیشه در برخورد با متخلفین ورود پیدا می‌کنند که این برخوردها مربوط به مقطع خاصی نیست اما به صورت تخصصی در ایام عید و محرم این بازرسی‌ها انجام می‌‍‌شود.

بنانژاد گفت: به صورت عمومی چند پایگاه در سطح شهر فعال است که هر کدام به صورت نوبه‌ای و بنا به شکایاتی که می‌شود، در حوزه تقلب، گران‌فروشی و حتی عدم درج قیمت و... ورود پیدا می‌کنند و واحدهای متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: