• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 967-6688-5
  • خبرنگار : 15268
  • منبع خبر : ----

رییس هیات بولینگ و بیلیارد خراسان‌رضوی:

توسعه بولینگ و بیلیارد نیازمند حمایت مردم و اسپانسرها است

رییس هیات بولینگ و بیلیارد خراسان‌رضوی معتقد است برای توسعه و همگانی کردن این رشته ورزشی به حمایت مردم و اسپانسرهای جدید نیازمند است.

علیرضا دوانلو در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص برگزاری دوره توجیهی کلاس‌های مربیگری هیات بولینگ و بیلیارد خراسان‌رضوی اظهارکرد: این دوره، نخستین دوره آموزشی هیات بولینگ و بیلیارد خراسان‌رضوی محسو‌ب ‌می‌شود که با مجوز رسمی فدراسیون بولینگ و بیلیارد در حال برگزاری است.

وی ضمن تقدیر وتشکر  از حمایت اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌رضوی از هیات بولینگ و بیلیارد استان افزود: این دوره توجیهی مقدمه‌ای برای سایر دوره‌های آموزشی مربی‌گری و داوری است که در آینده‌ای نه چندان دور برگزارخواهدشد. برای کسانی که قصد شرکت در دوره‌های آموزشی مربی‌گری و داوری هیات بولینگ و بیلیارد استان را دارند، شرکت در این دوره توجیهی الزامی بود.

رییس هیات بولینگ و بیلیارد خراسان‌رضوی ادامه‌داد: دوره‌ آموزشی بولینگ و بیلیارد چندین سال است که در خراسان‌رضوی برگزار نشده و به همین دلیل در استان با کمبود مربی مواجهیم. یکی از شروط تاسیس باشگاه‌های بیلیارد استفاده از مربی دارای مدرک است اما اکثر باشگاه‌ها از یک مربی مشترک استفاده می‌کنند که خلاف قوانین وزرات ورزش و جوانان محسوب‌می‌شود. 

دوانلو در رابطه با تعداد شرکت‌کنندگان و مدرسان این دوره توجیهی خاطرنشان کرد: حدود 46 نفر برای دو دوره توجیهی‌ مشابه ثبت‌نام کرده‌اند که نخستین دوره با حضور  22 نفر برگزار شد.

وی افزود: محمد اسکندری، مدرس رسمی فدراسیون بولینگ و بیلیارد، داور مسابقات بین‌المللی چین و همچنین جوان‌ترین داور کشور، مدرس این دوره توجیهی است. باتوجه با اینکه اسکندری نیز ریاست کمیته برگزاری مسابقات هیات بولینگ و بیلیارد خراسان‌رضوی را به‌عهده دارد و از عوامل هیات بولینگ و بیلیارد استان محسوب‌می‌شود، هزینه‌های هیات در دوره برگزارشده کاهش پیدا کرده‌است. سعید عرفانی داور سرشناس کشور نیز به عنوان رییس کمیته آموزش با هیات همکاری خواهدکرد.

رییس هیات بولینگ و بیلیارد خراسان‌رضوی درخصوص همگانی کردن این رشته ورزشی تاییدکرد: باتوجه به فضایی که در استان داشته‌ایم به دنبال آن هستیم تا بولینگ و بیلیارد را به سطح عموم کشانده و همگانی کنیم که نیازمند حمایت مردم و اسپانسرهای جدید هستیم.

علیرضا دوانلو ادامه‌داد: نگاه به این ورزش، نگاه اشتباهی بوده که بعضی ازمردم تصور می‌کردند در این رشته ورزشی انحراف وجود دارد و وسیله قمار به‌شمار می‌رود. در حالیکه برای این رشته ورزشی فدراسیون رسمی داریم و تمام مشکلات فرهنگی بولینگ و بیلیارد بوسیله استفتاء حل شده‌است.

وی افزود: تمام تیم‌های ملی دنیا و اکثر فوتبالیست‌های بزرگ از جمله علی دایی از طریق بیلیارد ریکاوری می‌کردند. با توجه به اینکه بیلیارد یک رشته فکری است و نیاز مبرمی به هماهنگی بدن و فکر دارد، در تمام دنیا به عنوان یکی از رشته‌های تراز اول شناخته می‌شود و در کشورمان هم نیاز مبرمی به ترویج هرچه بیشتر آن داریم. 

رییس هیات بولینگ و بیلیارد خراسان‌رضوی تصریح کرد: متاسفانه عوامل اجرایی استان مانند شورای شهر تا سال گذشته باشگاه‌های بیلیارد را تجاری محسوب‌می‌کردند که خوشبختانه این مشکل حل‌شده‌است. اگر بتوانیم از قبیل این مشکلات را حل کنیم، به توسعه و همگانی این رشته ورزشی کمک کرده‌ایم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: