• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-12986-5
  • خبرنگار : 15234
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی خبر داد:

تولید سالانه 60 نمونه دستگاه هوشمند«بازیافت و تفکیک در مبدا»

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی از  تولید سالانه 60  نمونه دستگاه هوشمند بازیافت و تفکیک در مبدا در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مجتبی تنها امروز 18 مهرماه در مراسم رونمایی از دستگاه هوشمند« بازیافت و تفکیک در مبدا» که در سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: تا پایان سال جاری ۲۰  دستگاه هوشمند بازیافت و تفکیک در مبدا تولید می‌شود؛ همچنین از سال ۹۷ نیز سالانه ۶۰ نمونه از این دستگاه در استان تولید خواهد شد. 

وی در خصوص ویژگی‌های این دستگاه ادامه داد: دستگاه هوشمند بازیافت و تفکیک در مبدا، به تحویل پسماند مصرفی منزل و خرد کردن آن می‌پردازد و سپس هزینه آن در بازیافت کارت شارژ افراد می‌شود تا محصولات مرتبط با آ ن را از بازارهای بزرگ سپاه و دیگر مجموعه‌ها خریداری کنند. 

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: قیمت دستگاه هوشمند بازیافت و تفکیک در مبدا ۳۰ میلیون تومان و درآمد ماهانه سرمایه‌گذار این دستگاه سه میلیون تومان است.

تنها در رابطه با اعطای تسهیلات ویژه به فعالان طرح‌های نوآورانه، بیان کرد: در جهت توسعه طرح‌های نوآورانه در استان به علاقه‌مندانی که می‌خواهند در زمینه ساخت و تولید دستگاه هوشمند بازیافت و تفکیک در مبدا فعالیت کنند، تسهیلات اقتصاد مقاومتی با نرخ ۳۰ میلیون تومان، با اقساط ۶۰ ماهه و با کارمزد ۱۰ درصد اعطا می‌شود.

وی عنوان کرد: یکی از سیاست‌های ما در سازمان بسیج علمی و فناوری خراسان رضوی حمایت از اختراعات با کاربرد و مورد نیاز جامعه بوده است که یک حوزه آن محیط زیست است و در این رابطه  دستگاه هوشمند بازیافت و تفکیک در مبدا توسط نخبگان استان ساخته شده است.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی بیان کرد: در فرآیندهای تجاری‌سازی، بهینه‌سازی و صنعتی نیز حمایت‌های لازم را داشته‌ایم و به ازای هر پنج  دستگاه، یک دستگاه جمع‌آوری و انتقال تولید شده و به ازای هر دستگاه، ۱۰ اشتغال مستقیم و ۱۵ اشتغال غیرمستقیم و در مجموع ۲۵ اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شده است.

تنها با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ دستگاه از این محصول تولیدی آماده کار است، تصریح کرد: تا پایان امسال ۲۰  دستگاه هوشمند بازیافت و تفکیک در مبدا که زمان اتمام فاز اول است تولید می‌شود و از سال ۹۷ نیز سالانه ۶۰ نمونه از این دستگاه در استان تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دستگاه هوشمند بازیافت و تفکیک در مبدا یک دستگاه نوآورانه است، تاکید کرد: محصول نمونه داخلی و خارجی این محصول وجود ندارد و برای صادرات آن به داخل و خارج از کشور نیز در مراحل بعدی اقدام خواهیم کرد؛ همچنین جهت ارائه خدمات ویژه به زائران پیاده اربعین حسینی در عتبات عالیات نیز آماده‌ی اجرای این طرح در برنامه‌های ستاد اربعین استان و کشور هستیم.

در ادامه این مراسم نصرالله‌ فرامرزی، طراح و مخترع دستگاه هوشمند بازیافت و تفکیک در مبدا، اظهار کرد: حمایت های بسیار مطلوبی از جانب بسیج و استانداری از ما صورت گرفته است و صد درصد نیازها را پاسخ داده‌اند. 

وی عنوان کرد: مسئله معضلات محیط زیست و تفکیک از مبدا در کشورهای مختلف وجود دارد و ما از سه سال گذشته تصمیم به ساخت دستگاهی که در قالب هشت درگاه ورودی به تفکیک کدهای بین‌المللی بازیافت ساخته شده، گرفتیم.
فرامرزی ادامه داد:  این دستگاه مجهز به سیستم پیشرفته پرک‌کننده است؛ کلیه مبالغ موارد بازیافت شده در بازیافت ‌کارت افراد شارژ می‌شود تا بتوانند از بازارهای مجموعه‌های خریدهای غیرنقدی را داشته باشند.
وی یادآور شد: برنامه بعد هم در حوزه‌های فروش، گسترش میزان و ساخت مدل‌های جدید و به‌روز این محصول خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: