• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 967-11090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان خوشاب مطرح کرد

اعطای تسهیلات به کشاورزان جهت افزایش ترمینال‌های ضبط پسته

همزمان با فصل برداشت پسته، فرماندارخوشاب به همراه بخشدار مرکزی، مدیر جهاد کشاورزی، فرماندهی نیروی انتظامی و کارشناسان  جهاد کشاورزی از چند ترمینال فرآوری ضبط پسته در روستای رباط  شهر سلطان آباد این شهرستان بازدید کرد. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حسن ابارشی فرماندار خوشاب در حاشیه این بازدید اظهار کرد: این  شهرستان در حوزه کشاورزی و به‌خصوص پسته از پتانسیل، ظرفیت و اشتغال‌زایی بالایی برخوردار است. 

وی ادامه داد:  با جذب سرمایه‌گذار و حضور بخش خصوصی می‌توانیم زمینه کار و ایجاد اشتغال، تولید و صنعت را فراهم و این شهرستان را به قطب پسته استان و کشور تبدیل کنیم.

ابارشی با بیان اینکه تولید و صادرات محصول پسته به عنوان یک محصول ملی و صادراتی ارزآوری خوبی برای کشور دارد، ادامه داد: باید تلاش کنیم با اعطای تسهیلات به کشاورزان تعداد ترمینال‌ها را افزایش دهیم تا پسته برای فرآوری از شهرستان خارج نشود. 

مدیر جهادکشاورزی خوشاب نیز در این بازدید میزان باغات پسته خوشاب را 10 هزار هکتار اعلام و گفت: 
از این میزان 6000 هکتار آن باغات بارده است.

ابراهیم رودسرابی تصریح کرد: در زمینه ایجاد اشتغال، پسته از جمله محصولاتی است که بیشترین ایجاد اشتغال را در شهرستان دارد.
 
مدیر جهادکشاورزی خوشاب تولید محصول پسته خوشاب را 19 هزار تن پسته عنوان و اضافه کرد: شهرستان خوشاب مقام سوم تولید محصول پسته استان را داراست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: