• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-9487-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

/روی خط تئاتر/

تماشاخانه اشراق میزبان نمایش «خانواده محترم اردکانی»

نمایش «خانواده محترم اردکانی» از 23 مهرماه ساعت 18 در تماشاخانه اشراق به روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، امیر بشیری شب گذشته در مراسم رونمایی از نمایش «خانواده محترم اردکانی» که در موسسه روانشناختی و خمات مشاوره‌ای آستان مهر مشهد برگزار شد، اظهار کرد : نماش «خانواده محترم اردکانی» را محمد چرمشیر به رشته تحریر در آورده و بنده نیز آن را کارگردانی کردم.

وی در ادامه عنوان کرد: در این نمایش سجاد انتظاری، محبوبه سلطانی، مهشید شریفی، امید هاشمیان، مجید بخششان و خود بنده به ایفای نقش می‌پردازیم.

کارگردان نمایش «خانواده محترم اردکانی» افزود: همچنین شهاب افنتخاری، صبا داربیان، علیرضا پاکدل، امیرحسین غفاری،علی ضمیری، مهدیه طوسی، حمید ایزدپناه، حمید آزادفر و محسن خجسته از دیگر عوامل این نمایش هستند.

بشیری در خصوص داستان این نمایش تصریح کرد: داستان این نمایش موضوعی خانوادگی است و تمامی اتفاقات حول محور یک خانواده می‌افتد.

وی افزود: همچنین در این نمایش یک‌سری چالش‌ها و مشکلات خانوادگی را بیان خواهیم کرد و امدوارم بتوانیم با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنیم و داستان این نمایش سبب شود که مخاطب ما به این چالش‌ها نیز فکر کند.

کارگردان نمایش «خانواده محترم اردکانی» در ادامه افزود: ما یک‌سری کدها را ماند مرکز مشاوره نیز در این نمایش قرار دادیم تا مخاطب برای رفع چالش‌های خود به دنبال آن برود تا بتواند به یک سبک زندگی صحیح دست پیدا کند.

بشیری در خصوص المان‌های استفاده شده برای دکور این نمایش عنوان کرد: نمایش «خانواده محترم اردکانی» به سبک رئالیسم اجرا می‌شود و تمامی اتفاقات این نمایش از این امر تبعیت می‌کند و یک‌سری شرایط ویژه برای اجرا درنظر گرفتیم که مخاطبان آن با دیدن نمایش با آن‌ها آشنا می‌شوند.

وی در خصوص جایگاه هنر تئاتر در مشهد خاطرنشان کرد: باید بگویم که تئاتر مشهد به دلیل اجراهای که در مشهد انجام ‌می‌شود رشد خوبی داشته و همچنین مردم ما از وجود سالن‌های نمایش در این شهر آگاه شدند که امر به تنهایی سبب می‌شود که تئاتر در مشهد جایگاه خوبی داشته باشد.

کارگردان نمایش «خانواده محترم اردکانی» در خصوص تمرینات نمایش گفـت: حدود سه ماه تمرینات این نمایش به طول انجامید و ما هنوز در مرحله تمرین قرار داریم و در آخر هفته که سالن را دریافت کنیم به کار دکور و نوپردازی رسیدگی خواهیم کرد.

در خصوص کارهای آینده خود تصریح کرد: بعد از این نمایش کار دیگری را اجرا خواهیم کرد که موضوع آن نیز اجتماعی است که بعد از اجراهای عمومی نمایش «خانواده محترم اردکانی» کار جدید را آغاز خواهیم کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: