• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 967-11290-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

خواسته‌هاي كودكان را بايد جدي گرفت

مسئول مرکز شماره سه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیشابور گفت: خواسته‌هاي كودكان را بايد جدي گرفت چرا كه توجه به خواسته‌ها و نیازهای كودكان و ساختن دنیایی که در آن احساس آرامش و امنیت داشته باشند و در کنار بزرگ‌ترهای خود زندگی کنند و بدانند که در نگاه بزرگ‌ترها دارای ارزش و اهمیت هستند، مسلما به تربیت نسلی دغدغه مند و تلاش‌گر منجر خواهد شد.

زهره اكبرآبادي در گفت‌وگو با ايسنا- منطقه خراسان، با بيان اين مطلب عنوان كرد: کودکان بخش مهمی از افراد جامعه را تشکیل می‌دهند و اگر در نظر بیاوریم که آینده کشور به دست آن‌ها ساخته خواهد شد مسلما اهمیت پرداختن به دنیای كودكان بيشتر مشخص می‌شود.

وي افزود: نيازها و خواسته‌هاي كودكان را بايد جدي گرفت؛ اهمیت کتاب به عنوان یک راهنما و پاسخ گوی سوالات در زمینه‌های مختلف برای کودکان غیر قابل انکار است؛ ارتباط نزدیک بچه‌ها با کتاب می تواند در دنیایی که فضای مجازی زندگی را از اصل و واقعیت خود دور کرده، پلی باشد برای برگشت به واقعیت زندگی و ریشه‌ها؛ بی تردید بسیاری از آموزه‌ها را می توان از این طریق به نسل آینده منتقل کرد.

اكبرآبادي ادامه داد: قصه ها نیز به عنوان بخش عظیمی از گنجینه فکری و اندیشه ورزی گذشتگان که ریشه در فرهنگ ایران دارند، می‌توانند با اهداف مختلف فرهنگی و تربیتی و حتی آموزشی برای كودكان بیان شوند و تاثیر بیشتری نسبت به بیان مستقیم  داشته باشند.

مسئول مرکز شماره سه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیشابور اظهر كرد: بی تردید با شناخت دنیای دوست داشتنی مورد نظر كودكان و اهمیت دادن به خواسته‌های آنان که گاه بسیار ساده هستند و تنها نیازمند درک شرایط و روحیات كودكان است، می توان به دنیای آنان قدم گذاشت؛ کافی است به کودکی خود کمی فکر کنیم و در واقع سری به کودک درون خود بزنیم تا بفهمیم خواسته‌های بچه‌ها چندان هم پیچیده نیستند.

به گزارش ايسنا همزمان با 16 مهر روز جهانی کودک و براي بزرگداشت هفته ملی کودک، مرکز شماره سه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیشابور برنامه‌هاي گوناگوني را از جمله برگزاری نمایشگاه « با دست‌های کوچکم» آثار هنری اعضاء و مربیان مرکز، کارگاه‌های ادبی و کاردستی، ایستگاه نقاشی، نمایش فیلم و... را برگزار نموده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: