• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 967-6985-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی:

پاسخ ایران در صورت نقض برجام کوبنده و قاطع خواهد بود

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت:  با توجه به اظهارات ترامپ در چند وقت اخیر چنانچه اقدام و عملی از سوی امریکا در زمینه نقض و نادیده گرفتن برجام صورت گیرد، ایران هم مقابله به مثل کرده و عکس العمل مناسب را انجام خواهد داد.

حمید بنایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه خراسان، با بیان اینکه ایران به فرموده مقام معظم رهبری به دنبال نقض برجام نیست ، گفت: ایران به آن چیزی که با همه نقاط مثبت و منفی، تحت عنوان برجام شکل گرفته تا زمانی که به عزت ملی ما خدشه ای وارد نشود، پایبند بوده و به هیچ وجه ناقض آن نمی‌شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: کشورهای اروپایی 1+5 نیز در جلساتی که در این مدت با دولت و مجلس ایران داشته اند، پایبندی خود را نسبت به این مسأله متعهد شده و همچنین نسبت به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داده اند.

وی خاطرنشان کرد: برجام یک سند بین المللی حاصل ۱۲سال کار دولتمردان ایران است که به درخواست غربی‌ها مبنی بر مذاکره پیرامون مباحث هسته‌ای شروع شد و نهایتا این مذاکرات در این دولت به نتیجه رسید.

بنایی با اشاره به اینکه متأسفانه از زمان امضای برجام تاکنون، مکررا شاهد بدعهدی‌ها و نقض روح و جسم برجام از سوی آمریکایی ها هستیم، تأکید کرد:  ایران هم اکنون به یک ظرفیت و قدرت مهم و مؤثر در منطقه تبدیل شده و انتظار می رود با ایران با احترام برخورد شود، لذا در غیر اینصورت، امریکا با پاسخ سخت، قاطع و کوبنده ایران مواجه خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: