• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-12914-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی پیش‌بینی کرد؛

رشد سه‌برابری کمک‌های جشن عاطفه‌ها

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گفت: کمک‌های جمع‌آوری شده در جشن عاطفه‌های سال جاری، رشد سه‌برابری نسبت‌به سال گذشته خواهد داشت.  

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محسن مسعودیان‌راد امروز در آیین نواختن زنگ مهر عاطفه‌ها که در فرهنگسرای مصلی‌نژاد برگزار شد، با اشاره به اینکه «مرحله اول جشن عاطفه‌ها در 23 و 24  شهریورماه برگزار شده است و مرحله دوم امروز انجام می‌شود»، اظهار کرد: در مرحله اول برگزاری جشن عاطفه‌ها 42 میلیارد ریال جمع‌آوری شده است که نسبت‌به مدت مشابه سال گذشته رشد دوبرابری داشته است.

وی ادامه داد: با انجام مرحله دوم جشن عاطفه‌ها که امروز برگزار می‌شود، رشد کمک‌های جمع‌آوری‌شده در جشن عاطفه‌ها سه‌برابر سال گذشته خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان خاطرنشان کرد: هنگامی که 27 میلیارد ریال سال گذشته به 42 میلیارد ریال می‌رسد، نشان‌دهنده این است که مردم برای علم، دانش‌‌آموختن و مدرسه اهمیت و ارزش بالایی می‌دهند.

وی افزود: باید به دانش‌آموزان تبریک گفت و به آن‌ها افتخار کرد که اقدامات برجسته‌ای را انجام می‌دهند و در کلاس عاطفه‌های امروز زمزمه محبت را همگانی کردند. معلمان درس محبت امروز ما، شما دانش‌آموزان هستید.

مسعودیان‌راد تصریح کرد: اگر امروز به فکر افراد نیازمند جامعه نباشیم ممکن است فردا مشکلات زیادی حتی خود ما را تهدید کند.

در ادامه این مراسم براتعلی منصوریان، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اظهار کرد: کمک‌های جمع‌آوری شده با همکاری انجمن اولیاء و مربیان بین دانش آموزان نیازمند همان مدرسه که مبالغ جمع ‌شده، توزیع می‌شود و اگر در آن مدرسه دانش‌آموز نیازمند نداشته باشیم در مدارس همجوار و نزدیکترین مکان، کمک‌ها بین دانش‌اموزان نیازمند توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: بیش از اینکه به مسائل اقتصادی این حرکت بیاندیشیم، بحث‌های تربیتی و فرهنگی این همکاری و همدلی برای ما مهمتر است.در آیات الهی داریم که انسان به رستگاری نمی‌رسد مگر اینکه  از آنچه دوست دارد انفاق کند، ببخشد و احسان کند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد: امام حسین(ع) بهترین سرمایه‌های وجودی،جان و فرزندان خود را در راه خداوند بخشید. دانش‌آموزان ما با تمرین این حرکت خوب، فرهنگی و تربیتی روحیه بخشندگی را در خودشان زنده می‌کنند.

منصوریان یادآور شد: امام علی(ع) فرمودند«ارزش انسان به چیزی است که دوستش دارد». ما دوست داریم بچه‌های  خانواده‌های دیگر مثل ما خوشحال باشند. بنابراین  قدر شما دانش‌آموزان بالا می‌رود .ما دوست داریم دیگران در آسایش باشند و لبخند شادی بر لب داشته باشند. 

وی گفت: شعر سعدی بر سر در سازمان ملل که بنی آدم اعضای یکدیگرند در تمدن و فرهنگ نوع دوستی ما ریشه دارد. نوع دوستی با ما ایرانی‌ها عجین و جزء دین ماست. 

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: امیدوار هستیم با این با این کمک‌های جزئی انگیزه‌های تحصیلی دانش‌آموزان نیازمند که استعداد هم دارند بشتر شود و آن‌ها بتوانند انسان‌های بزرگی برای جامعه شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: