• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-5084-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رئیس کانون انجمن‌های کارفرمایی صنایع استان:

نشان استاندارد اعتماد ملی را جلب می‌کند

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی صنایع خراسان رضوی با بیان اینکه بدون تردید این استانداردها به افزایش رضایت مشتری نیز کمک خواهد کرد، یادآور شد: به هر حال نشان استاندارد و استانداردهای بین‌الملی باعث جلب اعتماد می‌شود و این باور را به مشتری می ‌دهد که کنترل و نظارت‌های لازم وجود دارد و از خریدی که می‌کنند، بدون تردید رضایت خواهند داشت.

محسن شرکا در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: استاندارد کف کیفیت است. چیزی که مسلم است این است که ما باید به این سمت برویم و باید شرایطی را برای تولید کشور ایجاد کنیم که از حداقل کیفیت برخوردار باشیم. عمدتا تولیدات جهانی حتی بالاتر از سطح استانداردها هستند ولی شرایط و قیمت تمام شده برای تولید و هزینه‌های که به تولید ما تحمیل می‌شود، به قدری بالاست که قدرت رقابت را از تولیدات کشور سلب کرده است.

وی با بیان اینکه بدون تردید این استانداردها به افزایش رضایت مشتری نیز کمک خواهد کرد، یادآور شد: به هر حال نشان استاندارد و  استانداردهای بین‌الملی باعث جلب اعتماد می‌شود و این باور را به مشتری می ‌دهدکه کنترل و نظارت‌های لازم وجود دارد و از خریدی که می‌کنند، بدون تردید رضایت خواهند داشت.
 
رئیس کانون کارآفرینان توسعه‌گرای خراسان بزرگ ادامه داد: در مجموع تولیدات ایران گران تمام می‌شود و بدون تردید اگر هزینه‌های تولید را پایین بیاوریم، با داشتن استانداردها، تولیدات ما می‌تواند سهم خود را در اقتصاد دنیا داشته باشند.

شرکا با اشاره به اینکه تولیدات ما از نظر قیمت تمام شده بالاست و نیاز به بازسازی دارد، تصریح کرد: نرخ مالیات، نرخ تسهیلات بانکی و نرخ تامین اجتماعی نیز بالاست. اگر ما خود را با تولیدگران منطقه مقایسه کنیم، متوجه می‌شویم که در نرخ تسهیلات حدود 15 درصد با کشورهای همجوار خود اختلاف داریم که جبران آن کار سختی محسوب می‌شود.

وی افزود: اگر خواسته باشیم به سمت اقتصاد تولیدمحور و و ایجاد ثروت از طریق تولید پیش رویم، باید یک تغییر نگاه کلان و کلی در قیمت‌های تمام شده تولید داشته باشیم تا قیمت تمام شده کالا پایین بماند. 40 درصد این مساله به درون بنگاه‌ها و حدود 60 درصد آن به بیرون یعنی بانک‌ها مرتبط است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: