• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-5284-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی خبر داد

جذب 40 درصدی اعتبارات ارتقای شاخص‌ها توسعه‌ای استان در بخش کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: بخش کشاورزی در جذب اعتبارات ارتقای شاخص‌های توسعه استان که 134 میلیارد تومان است، 43 درصد را جذب خود کرده است که این امر فرصتی مغتنم بشمار می‌آید.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مجتبی مزروعی صبح امروز در نشست خبری دومین همایش ملی فناوری‌های نوین برداشت و پس از برداشت محصولات کشاورزی در تالار اجتماعات پیام اظهار کرد: وظیفه مهم جذب سرمایه در بخش کشاورزی بر عهده بانک کشاورزی است و به همین جهت انتظارات ما از سیستم بانکی کشور بسیار بیشتر است.

وی ادامه داد: یکی از عمده‌ترین مشکلات ما در بخش کشاورزی موضوع اساسی بازرگانی است. این بخش پیچیدگی بسیاری دارد و ما باید روابط دوستانه با کشورهای دنیا برقرار کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: امروز ما در تولیدات زراعی، دام و طیور از توانایی خوبی برخوردار هستیم و با وجود تمام مشکلات، اگر جنبه اقتصادی کار ایجاد انگیزه کند، تولیدکنندگان توان تولید بهتری را پیدا خواهند کرد.

مزروعی خاطرنشان کرد: آنچه که امروزه مهم است و باید برای آن برنامه‌ریزی کنیم، بازار و بازرگانی است. در این بخش نیاز داریم که محصول خوب خریداری کنیم.

وی تصریح کرد: برای تولید محصول خوب و سالم به تکنولوژی پیشرفته نیاز داریم. هرچند که در این بخش نیز ماشین‌آلات ما دچار مشکل هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه ما باید از کمترین امکانات بهترین استفاده و بهره را ببریم، عنوان کرد: ما در چند سال گذشته سالانه بیش از 50 میلیارد تومان تسهیلات در بخش تکنولوژی کشاورزی داشتیم. قطعا کسانی که توانایی انجام کار را دارند از این فرصت‌ها نهایت استفاده را برده‌اند.

مزروعی گفت: اما با توجه به وسعت بخش و نیازهای که داشتیم، با مشکلات زیادی روبه‌رو هستیم و هنوز دستگاه‌ها و ماشین‌آلات ما تکنولوژی دهه 40 است. 

وی با اشاره به اینکه در بخش تولیدات لبنی در دهه 70 پیشرفت خوبی را شاهد بودیم اما از نیمه دهه 80 این پیشرفت متوقف شد، اظهار کرد: در بخش فرآورده‌های پروتئینی کمترین فعالیت‌ها صورت گرفته و در این مورد کمترین تنوع را ملاحضه کردیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: ما در بخش ارتقا و بهره‌وری آب باید از تمام زوایا تحول ایجاد کنیم و این نیاز را در جامعه هدف تحریک کنیم. ما ناچار و ناگزیر به کاهش مصرف آب هستیم و این امر را با ابزارها و روش‌های مختلف ایجاد کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: