• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 967-7388-5
  • خبرنگار : 15268
  • منبع خبر : ----

رییس هیات دوچرخه‌سواری خراسان‌رضوی:

برگزاری مسابقات بین‌المللی دوچرخه‌سواری در مشهد قطعی است

رییس هیات دوچرخه‌سواری خراسان‌رضوی از برگزاری مسابقات بین‌المللی دوچرخه‌سواری با حضور 6 تیم خارجی در مشهد خبرداد.

مهدی روزبهانه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان در خصوص همایش دوچرخه‌سواری هفته نیروی‌انتظامی اظهارکرد: ساعت 7 صبح سه‌شنبه از میدان آزادی تا کوهسنگی پیش رفت و در این پارک، اختتامیه و اهدای جوایز مسابقات برگزار شد.

وی افزود: به مناسبت هفته نیروی‌انتظامی و زحماتی که پلیس راهور برای اسکورت دوچرخه‌سواران و امنیت جاده‌ها می‌کشند این همایش بزرگ دوچرخه‌سواری انجام‌شد. همچنین هدف اصلی هیات دوچرخه‌سواری خراسان‌رضوی از برگزاری این همایش بزرگ همگانی، عمومی کردن دید مردم نسبت به دوچرخه به‌عنوان یک وسیله نقلیه بود.

رییس هیات دوچرخه‌سواری خراسان‌رضوی در رابطه با مسابقات برگزارشده هفته گذشته به میزبانی مشهد تصریح‌کرد: باتوجه به برگزاری مرحله اول مسابقات سرعت در اردوی انتخابی تیم‌ملی و همچنین مسابقات اسکرچ در رده سنی جوانان، هفته گذشته مسابقات اسکرچ بزرگسالان با 9 دوچرخه‌سوار در بخش دویست متر و یک کیلومتر برگزار شد که حدود 40 دوچرخه‌سوار در آن شرکت‌کردند.

وی افزود: در بخش اسکرچ بزرگسالان کمال رازی از باشگاه امیدیه مقام نخست را کسب کرد. همچنین مهدی روزبهانه از باشگاه امیدیه و ایمان انصاری از باشگاه مدالیون به مقام‌های دوم و سوم دست‌یافتند.

مهدی روزبهانه با اشاره به میزبانی مشهد از مسابقات بین‌المللی خاطرنشان‌کرد: در تلاشیم که تاریخ مسابقات در فدراسیون جهانی دوچرحه‌سواری UCI ثبت، سپس تاریخ برگزاری آن به هیات دوچرخه‌سواری استان اعلام شود.

وی افزود: برای دعوت از تیم‌های خوب باید مسابقات در UCI ثبت شود. دنبال راهکاری برای ثبت این رویداد در فدراسیون جهانی دوچرخه‌سواری هستیم تا مانند مسابقات بین‌المللی آذربایجان این رویداد برای خراسان‌رضوی ثبت‌شود. نامه‌نگاری‌ این رویداد با حمایت اداره ورزش و جوانان استان و فدراسیون دوچرخه‌سواری انجام‌شده و منتظر اعلام تاریخ ثبت شده از سوی UCI هستیم تا برای کشورهای خارجی دعوت‌نامه بفرستیم. احتمالا این مسابقات در آبان یا آذر ماه انجام‌خواهدشد.

رییس هیات دوچرخه‌سواری خراسان‌رضوی ادامه‌داد:  اداره ورزش و جوانان استان و فدراسیون دوچرخه‌سواری حمایت کرده‌اند و در حال مذاکره با شهرداری مشهد جهت حمایت آنان از برگزاری مسابقات بین‌المللی هستیم. 

وی افزود: این مسابقات در بخش‌‎های 200 متر، کایرین، اسپرینت و 4 کیلومتر تیمی برگزار خواهدشد. در مجموع 10 تیم در این مسابقات شرکت‌خواهند کرد که ما فقط برای 6 کشور که از لحاظ فرهنگی و ورزشی برای ما منفعت داشته‌باشند‌، دعوت‌نامه ارسال خواهیم‌کرد. 4 تیم دیگر از کشور خودمان انتخاب خواهندشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: