• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-14386-5
  • خبرنگار : 15235
  • منبع خبر : ----

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی مطرح کرد:

استفاده از فناوری‌های نوین در برداشت‌ محصولات برای افزایش بهره‌وری کشاورزی

رئیس مرکز تحقیقات و  آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان گفت: استفاده از فناوری‌های نوین در برداشت‌ کشاورزی می‌تواند موجب کاهش هزینه‌ها در تولیدات محصولات، افزایش کیفیت و کاهش ضایعات و افزایش بهره‌وری در کشاورزی را به دنبال داشته باشد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر علی‌اکبر مویدی صبح امروز در نشست خبری دومین همایش ملی فناوری‌های نوین برداشت و پس از برداشت‌ محصولات کشاورزی که در مرکز تحقیقات و  آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی برگزار شد، با تاکید براینکه  کشاورزی در تحقق طرح اقتصاد مقاومتی یکی از موضوعات بسیار جدی محسوب می‌شود، عنوان کرد: یکی از مهمترین موضوعات و مقولاتی که در همه کشورها مهم است، امنیت غذایی و بهداشتی آن کشور است و کشاورزی حرف اول را در این زمینه می‌زند.

وی در خصوص دومین همایش ملی فناوری‌های نوین برداشت و پس از برداشت‌ محصولات کشاورزی، ادامه داد: این همایش در محورهای فناوری‌های نوین در برداشت محصولات کشاورزی، مکانیزاسیوم‌های نوین در کاهش ضایعات، هزینه‌های تولید، افزایش بهره‌وری، کشاورزی دقیق، کاربرد سنسورها در مکانیزاسیون و سایر موضوعات مرتبط برگزار خواهد شد.

دبیر دومین همایش ملی فناوری‌های نوین برداشت و پس از برداشت‌محصولات کشاورزی گفت: تاکنون 165 مقاله از حوزه‌های مختلف به  دبیرخانه‌ این همایش ارسال شده است که از این تعداد 148 مقاله پذیرفته شده و در کتابچه  همایش به چاپ رسیده است. از این میان 33مقاله کاربردی تر و مفیدتر انتخاب شده تا طی دو روز در این همایش ارائه شود.

مویدی ادامه داد: 23 مقاله‌ طی دو روز در همایش دومین همایش ملی فناوری‌های نوین برداشت و پس از برداشت‌محصولات کشاورزی قرائت خواهد شد و 115 مقاله دیگر نیز  به صورت پوستر ارائه خواهد شد. دبیرخانه این همایش تلاش زیادی کرده که تمام 148 مقاله انتخاب شده، بتوانند در دو پایگاه علمی استناد جهان اسلام و پایگاه‌ علمی سیلویکا  منتشر شوند.  

وی یادآور شد: امیدواریم این همایش بتواند در ارتقای سطح توسعه و تعاملات علمی، آموزشی و کاربردی استان و کشور موثر و مفید باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: